سامانه اطلاع از وضعیت پوشش شبکه ایرانسل گسترش یافت

0
1601
سامانه اطلاع از وضعیت پوشش شبکه ایرانسل گسترش یافت

Sponsored

سامانه اطلاع‌رسانی وضعیت پوشش شبکه ایرانسل (#20*) با اضافه شدن امکاناتی نظیر ثبت درخواست تعویض سیم‌کارت 3G به 4G، آگاهی‌یابی از نسل پشتیبانی‌کننده سیم‌کارت و گوشی همراه مشترکان گسترش پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، سامانه #20* علاوه بر ارائه اطلاعات بالاترین پوشش شبکه ایرانسل شامل منطقه‌های (4G-3G-2G و TD LTE)، بالاترین نوع اینترنتی که گوشی تلفن همراه مشترک پشتیبانی می‌کند و نوع سیم‌کارت مشترک را اعلام کرده، امکان ثبت درخواست تعویض سیم کارت را در دسترس قرار می‌دهد.

سامانه اطلاع از وضعیت پوشش شبکه ایرانسل گسترش یافت

مشترکانی که سیم‌کارت‌شان از نسل 3  (3G) پشتیبانی می‌کند می‌توانند با استفاده از سامانه #20*  درخواست تعویض سیم‌کارت قدیمی خود با سیم‌کارت پشتیبانی کننده از نسل چهار یا  4G را ثبت کنند. ایرانسل پس از اخذ پروانه رسمی ارتقای شبکه به نسل‌های سوم، چهارم و بالاتر تلفن همراه، شبکه نسل چهارم (4G/LTE) را به عنوان آخرین نسل فناوری ارتباط حال حاضر دنیا، برای نخستین بار در ایران، در آبان ماه سال 93 در مشهد مقدس راه‌اندازی کرد. هم اکنون و پس از گذشت بیش از 3 سال، بیش از 2هزار و 220 شهر، دهستان و جاده تحت پوشش شبکه نسل چهارم (4G/LTE) ایرانسل قرار دارند. این عدد برای مناطق تحت پوشش نسل سوم (3G) به بیش از 3 هزار شهر، دهستان و جاده رسیده است. بزرگترین اپراتور دیتای کشور، ایرانسل، به عنوان نخستین توسعه دهنده شبکه نسل 4.5  یا 4G+/ LTE Advanced تا کنون در بیش از 390 شهر اقدام به ارائه این نسل از خدمات خود کرده است.همچنین ایرانسل به منظور دسترسی گسترده‌تر به خدمات LTE، مودم‌های باندپهن همراه با قابلیت پشتیبانی از فناوری‌های 4.5G ،4G ،3G ،EDGE ،GPRS و TD-LTE را نیز ارائه کرده است.

ارسال یک پاسخ