فروش HTC به گوگل فردا نهایی می‌شود؟

0
1832
فروش HTC به گوگل فردا نهایی می‌شود؟

همین چند روز پیش خبر خرید HTC توسط گوگل بر سر زبان‌ها افتاد؛ امری که با توجه به اوضاع نابسامان HTC چندین غیر محتمل هم به نظر نمی‌رسید و به جز تنها بخش سودده این کمپانی یعنی بخش واقعیت مجازی سایر قسمت‌ها کاملا از پتانسیل فروخته شدن به دلیل ضررهایی که به این کمپانی هر ماهه وارد می‌کنند برخوردارند. امروز خبر دیگری در دست است که نشان می‌دهد ظاهرا مسئله فروش HTC به گوگل جدی بوده و به احتمال این خبر همین فردا اعلام خواهد شد. فروش HTC به گوگل از آن جهت منطقی به نظر می‌رسد که این دو شرکت تا به امروز همکاری‌های گسترده‌ای با هم داشته‌اند و نه‌تنها HTC سازنده اولین گوشی اندرویدی بود بلکه این برند تا به امروز یک تبلت و دو گوشی پیکسل هم برای گوگل ساخته و طبق خبرها، مدل جدید پیکسل 2 نیز توسط HTC ساخته می‌شود.

خبر جدید در این مورد به نقل از China Times منتشر شده که در آن به این اشاره شده که فروش سهام HTC از فردا (21 سپتامیر) متوقف می‌شود و خبر مهمی در این زمان اعلام خواهد شد. این نشریه همچنین به شلوغی بیش از اندازه دفتر مرکزی HTC اشاره دارد که در آن یک جلسه مهم برقرار است. طبق این اطلاعات جدید نیز گوگل بخش موبایل و تحقیق و توسعه HTC را در صورت نهایی شدن این قرارداد به دست می‌آورد و با وجود آنکه اسم HTC همچنان به صورت مستقل باقی می‌ماند اما این شرکت تنها روی بخش واقعیت مجازی و به صورت مشخص روی هدست HTC Vive VR متمرکز می‌شود.

تا کسب اطلاع در مورد صحت و سقم این خبر ظاهرا تنها باید 24 ساعت دیگر به انتظار نشست. 24 ساعتی که می‌تواند اوضاع HTC را برای همیشه تغییر دهد و یا مشکلات این شرکت را حل کند و یا مثل موتورولا (دیگر خرید سابق گوگل) به بدتر شدن اوضاع این برند بینجامد.

منبع

ارسال یک پاسخ