قابلیت تماس صوتی تلگرام به زودی می‌آید

0
2362
تماس صوتی تلگرام

نبود تماس صوتی تلگرام یکی از مشکلات و کمبودهای این نرم‌افزار در مقابل رقبای بزرگی همچون Whats app به حساب می‌آید. این مشکل ظاهرا در حال برطرف شدن است که مدیر اجرایی این شرکت Pavel Durov به تازگی تایید کرده است که تماس صوتی تلگرام و امکان  افزودن تم‌های کاستوم به زودی به این برنامه پیام‌رسان افزوده خواهند شد.

تایید تماس صوتی تلگرام در آینده نزدیک توسط Durov زمانی اتفاق افتاد که وی جمعه گذشته به یک توئیت پاسخ گفت. با وجود تایید این مدیر ارشد هنوز مشخص نیست که تماس صوتی تلگرام چه زمانی و ابتدا برای چه پلتفرمی در دسترس قرار می‌گیرد. قابیلت افزودن تم‌های کاستوم البته چندی پیش پس از ارائه نسخه 1.0 تلگرام دسک‌تاپ در اختیار کاربران این برنامه قرار گرفته و بدین‌ترتیب حضور آن در آپدیت‌های بعدی تلگرام موبایلی نیز دور از انتظار به نظر نمی‌رسد.

افزودن قابلیت تماس با لحاظ کردن گزینه‌های امنیتی و کدگذاری در مبدا و مقصد از جمله مشکلاتی ست که ارائه این ویزگی جذاب را تا به امروز به تاخیر انداخته است تا جایی‌‌که در سال 2015 این شرکت به تلاش برای توسعه این ویژگی اشاره کرده بود البته در همان زمان به این نکته نیز اشاره شده بود که افزودن قابلیت تماس صوتی در حال حاضر در اولیوت‌های تلگرام قرار ندارد پس از این تاریخ با افزوده شدن قابلیت تماس صوتی در دیگر پلتفرم‌ها ظاهرا شرایط تغییر کرده است.

منبع

ارسال یک پاسخ