مارشمالو چیست ؟ نسخه ششم سیستم عامل اندروید

مارشمالو چیست ؟

مارشمالو چیست ؟ Marshmallow یک نوع شیرینی پف کرده مخصوص (شبیه پاستیل) به شمار رفته در فارسی نیز تقریبا با همین نام شناخته می‌شود گاهی به دلیل استفاده از رنگ‌های غذایی در رنگ‌هایی به غیر از سفید نیز دیده می‌شود و در بعضی موارد می‌توان از مارشمالو برای تهیه خمیر فوندانت که برای تزئین کیک به کار می‌رود استفاده می‌شود.

 

مارشمالو چیست

marshmallow مارشمالو چیست

 

marshmallow مارشمالو


گوگل از نام مارشمالو برای نام گذاری اندروید 6 استفاده کرده است. اطلاعات بیشتر در این پست.

نسخه ششم اندروید موسوم به مارشملو یا مارشمالو در حال حاضر در حال یافتن جایگاهی مناسب در بین سیستم‌عامل‌های مختلف اندرویدی و ورژن‌های گوناگون این پلتفرم است البته انتقال این ورژن از اندروید به صدر لیست سیستم‌عامل‌های گوگل بی‌شک به زمانی طولانی‌تر نیاز خواهد داشت. با معرفی نسخه هفتم اندروید موسوم به نوقا در سال ۲۰۱۶ آرام‌آرام تمامی سازندگان گوشی‌های اندرویدی به ارتقا اسمارت‌فون‌های خود به ورژن ششم و سپس نسخه هفتم اقدام خواهند کرد. اندروید مارشمالو یا نسخه ششم گزینه‌های تازه‌ای را به این پلتفرم افزوده است که علاوه بر ظاهر و طراحی این پلتفرم در سایر موارد از جمله گزینه‌های عملکردی و امنیتی نیز نمود پیدا کرده است. ثبات این سیستم‌عامل نیز در عمل بسیار ارتقا یافته و شرایط برای کاسته شدن از هنگ‌های پیاپی این پلتفرم که در برخی نسخه‌های پیشین حضور داشت فراهم شده است.

مارشمالو چیست

اندروید مارشمالو نخستین بار در جریان کنفرانس گوگل آی او در ۲۸ می ۲۰۱۵ رونمایی شد جایی که از این ورژن به رسم سال گذشته بار دیگر با عنوان مختصری اندروید ام یاد شد. گوگل تا پیش از معرفی رسمی این نسخه چندین و چند ورژن دولوپری را در اختیار برنامه‌نویسان گوگل قرار داد که با رفع نواقص و مشخص شدن باگ‌های این پلتفرم زمینه را برای معرفی رسمی و ارائه آن به سازندگان برای قرارگیری در نسخه‌های نهایی پرچمداران سال ۲۰۱۵ فراهم کرد. نکسوس ۵ ایکس و نکسوس ۶ پی نخستین گوشی‌های دریافت‌کننده این ورژن به حساب می‌آیند.