Apple Arcade پلتفرم بازی اختصاصی برای iOS، مک و Apple TV

0
1115
Apple Arcade پلتفرم بازی اختصاصی برای iOS، مک و Apple TV

Apple Arcade نام پلتفرم بازی اختصاصی این کمپانی آمریکائی‌ست که امروز در جریان کنفرانس ویژه ماه مارچ این شرکت رونمائی شد؛ Apple Arcade که یک سرویس اشتراکی بازی برای پلتفرم‌های macOS ،OS و tvOSبه حساب می‌آید و این به آن معناست که می‌توان یک بازی را در هریک از دیوایس‌های پشتیبانی‌کننده از جمله آیفون و iPad آغاز کرد و سپس آن را از همان جائی‌که متوقف شده است در مک‌بوک یا Apple TV ادامه داد.

Apple Arcade پلتفرم بازی اختصاصی برای iOS، مک و Apple TV

Apple Arcade همین پائیز در 150 کشور در دسترس قرار می‌گیرد و می‌توان آن را از طریق Tab جداگانه‌ای در App Store گشود. این پلتفرم در ابتدا شامل بیش از 100 بازی اختصاصی از بازی‌ساز‌های معتبری چون Hironobu Sakaguchi ،Ken Wong ،Will Wright و بسیاری دیگر بوده و بازی‌هیا جدید نیز به تدریج به آن افزوده می‌شوند.

اپل این بازی‌ها را براساس اصالت، کیفیت، خلاقیت، فانتزی و علاقه‌مندی‌های گروه‌های سنی مختلف مرتب کرده و بدین‌ترتیب در هر زمان بازی‌های دست‌چین‌شده‌ای در اختیار بازی‌کن‌ها قرار می‌گیرد. در این سرویس هیچ تبلیغ یا هزینه اضافه‌ای دریافت نمی‌شود و تنها همان هزینه اشتراک اولیه برای استفاده از آن کافی خواهد بود. نکته جالب دیگر در مورد این سرویس به همکاری اپل با سازندگان بازی‌ها تعلق دارد جائی‌که این کمپانی نه‌فقط هزینه‌های یک بازی خاص بلکه در کل هزینه‌های ساخت و تولید بازی با کمپانی‌های بازی‌سازی همکاری می‌کند و بدین‌ترتیب می‌توان انتظار داشت که در آینده بازی‌های متعددی از کمپانی‌های معتبر در این صنعت از جمله Annapurna Interactive ،Bossa Studios ،Cartoon Network ،Finji ،Giant Squid ،Klei Entertainment ،onami ،LEGO ،Mistwalker Corporation ،SEGA ،Snowman ،ustwo games به صورت اختصاصی برای اپل ارائه شوند. این بازی‌ها ظاهرا تنها در این پلتفرم ارائه شده و امکان یافتن آنها در هیچ سیستم‌عامل و پلتفرم دیگری نخواهد بود. این بازی‌ها را می‌توان به صورت آفلاین انجام داد و برخی از آنها از امکان اتصال دسته بازی یا کنترلر جانبی نیز برخوردار خواهند بود.

Apple Arcade پلتفرم بازی اختصاصی برای iOS، مک و Apple TV

با اینکه تقریبا همه‌ چیز در مورد Apple Arcade مشخص شده اما مهم‌ترین پازل این معما یعنی قیمت آن هنوز معلوم نیست اما مطمئنا به زودی در این رابطه نیز خبرهای بیشتری در دسترس قرار می‌گیرد.

منبع

ارسال یک پاسخ