فروش 74.5 میلیون آی‌فون تنها در یک فصل

0
1914
آمار فروش اول در سه ماهه اول سال مالی 2015

شرکت اپل از آمار فروش خود در فصل اول سال مالی 2015 که در دسامبر به اتمام رسید پرده برداشت. در این آمار، تعداد آی‌فون‌های به فروش رسیده توسط این شرکت به 74.5 میلیون عدد می‌رسد که با ثبت درآمد 74.6 میلیارد دلاری و سود 18 میلیارد دلاری رکوردی را از خود در این زمینه برجای گذاشته است. بخش بزرگی از این سود به‌دلیل فعالیت در بازار چین حاصل شده است.

وضعیت برای سهام‌داران این برند نیز بسیار مناسب به نظر می‌رسد جایی‌که به‌ازای هر سهم نزدیک به 3.06 دلار سود نصیب آن‌ها شده است. این آمار در مقایسه با سال گذشته تا 30 درصد رشد را نشان می‌ً‌دهد جایی‌که در سال گذشته میزان درآمد و سود به ترتیب 57.6 و 13.1 میلیارد دلار ثبت شده و سود هر سهم نیز 2.07 دلار بود. در بخش آی‌پد با فروش 21.4 میلیون عددی نزدیک به 100 هزار واحد از پیش‌بینی اولیه فروش کمتری صورت گرفته است و توجه به این نکته نیز جالب خواهد بود که اپل در زمان مشابه سال گذشته 26 میلیون آی‌پد را به فروش رسانده بود. یکی از دلائل کاهش فروش آی‌پد را باید در تغییر سیاست این شرکت در رابطه با دو مدل iPad Mini 3 و iPad Air 2 جست‌وجو کرد جایی‌‌که Air 2 بسیار نسبت به Mini 3‌ مدل پیشرفته‌تری محسوب می‌شود؛ اتفاقی که سال گذشته در مورد Mini 2 و Air رخ نداده بود.

آمار فروش اول در سه ماهه اول سال مالی 2015

ثبت رکورد در فروش محصولات اپل تنها منحصر به آی‌فون نبود و اپل در فروش Mac نیز به رکوردی بی‌نظیر دست پیدا کرده است این کالا در زمان مذکور فروش 5.2 میلیونی را تجربه کرده است. اپل برای سه ماهه بعد دستیابی درآمدی مابین 52 تا 55 میلیارد دلار را پیش‌بینی می‌کند.

در خبر جالب دیگری در همین زمینه، شرکت اپل در سه ماهه چهارم سال 2014، رتبه اول از لحاظ تعداد گوشی‌های به فروش رسیده در چین را به خود اختصاص داده است که این خبر در حضور برندهای محبوب چینی نظیر شیاومی پیروزی بزرگی برای اپل در خانه رقبا به حساب می‌آید.

آمار فروش اول در سه ماهه اول سال مالی 2015

منبع 1

منبع 2

ارسال یک پاسخ