گزینه‌های سلامتی از اپل‌واچ جدید حذف شدند

0
1696
گزینه‌های سلامتی از اپل‌واچ حذف شدند

ساعت اپل که نمایش اولیه آن با بازخوردهای فراوانی روبرو شد یکی از متفاوت‌ترین گجت‌های پوشیدنی به حساب می‌آید که نه‌تنها در شکل ظاهری و سیستم‌عامل آن بلکه در امکانات خاص دستگاه با دیگران تفاوت دارد. قابلیت‌های مرتبط با سلامتی از جمله این امکانات هستند؛ مواردی چون اندازه‌گیری ضربان قلب، فشار خون و سطح استرس. حالا طبق آخرین اخبار اپل چاره‌ای جز حذف این امکانات در اپل‌واچ جدید ندارد.

گزارش جدید در این زمینه به نقل از وال‌اسریت‌ژورنال ذکر شده است جایی‌که سنسورهای مورد استفاده اپل که تقریبا همگی با تماس با پوست دست عمل می‌‌کردند هیچکدام حساسیت لازم برای قرارگیری در اپل‌واچ جدید را ندارند و اندازه‌های به ثبت رسیده توسط آن‌ها با توجه به نوع بستن ساعت و میزان محکمی بسته شدن آن روی دست متفاوت خواهد بود. اپل پیش از این تصور می‌کرد که با فناوری فعلی می‌تواند حسگرهای دقیقی را در این رابطه به کار بگیرد اما اینک مشخص شده که حداقل با فناوری سال 2015 هنوز امکان ساخت دستگاهی با دقت کافی در این زمینه وجود ندارد. با حذف گزینه‌های سلامتی از اپل‌واچ، این ساعت نیز مثل اکثر دیگر نمونه‌های مشابه، یک همراه لوکس در کنار آی‌فون خواهد بود که شمارش گام و ضربان قلب پیچیده‌ترین فعالیت آن را تشکیل می‌دهند.

گزینه‌های سلامتی از اپل‌واچ جدید حذف شدند

البته این به معنای فروش کم این ساعت نخواهد و اپل همچنان انتظار فروش بسیار بالایی از این ساعت در ماه آوریل یعنی زمان حضور آن در بازار دارد. به گفته‌ منابع مطلع در این زمینه نیمی از ساعت‌های اپل تولید شده در کارخانه‌های آسیایی طرف قرارداد اپل از نوع ساده موسوم به Apple Watch Sport است و مدل قلزی نیز یک سوم دیگر تولیدات را تشکیل می‌دهد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ