با گوریلا گلس 5 مقاوم‌ترین شیشه موبایلی آشنا شوید

0
2091
معرفی شیشه مقاوم Gorilla glass 5

شرکت Corning بدون شک مشهورترین سازنده شیشه‌های مقاوم صفحه‌نمایش‌های موبایلی ست که نشان آن را این روزها علاوه بر اسمارت‌فون‌ها، در تبلت‌ها و حتی پنل‌های لپ‌تاپی نیز می‌توان مشاهده کرد. این شرکت امروز نسل پنجم از شیشه‌های مقاوم خود را با نام گوریلا گلس 5 به نمایش گذارد که پنل‌های موبایلی را در حین سقوط از ارتفاع بسیار بالاتری نسبت به گذشته محافظت می‌کند.

طبق اطلاعات شرکت Corning نزدیک به 85 درصد از کاربران حداقل برای یک بار در سال با پدیده سقوط گوشی از دست روبرو شده‌اند و 55 درصد از کاربران موبایل نیز حداقل سه بار یا بیشتر گوشی خود را در طی سال به زمین می‌اندازند. از این گذشته نزدیک به 60 درصد از کاربران ارتفاع سقوط گوشی از دست را مابین شانه و کمر عنوان کرده‌اند که از این ارتفاع با محافظ‌های شیشه‌ای کنونی شانس اندکی برای گوشی‌ها یرای نشکستن صفحه‌نمایش باقی می‌ماند.

 

 

این موضوع Corining را به ساخت شیشه‌های مقاوم‌ترین ترغیب کرده که در نخستین گام به گوریلا گلس 5 پای در عرصه وجود گذاشته است. این شیشه جدید به گفته شرکت سازنده از سقوط با ارتفاع 1.6 متری در 80 درصد مواقع جان سالم به در می‌برد. گوریلا گلس 5 با اینکه به‌صورت تجاری از هم‌اکنون در دسترس قرار دارد اما تا مشاهده آن در یک دیوایس موبایلی واقعی باید اندکی به انتظار نشست. به گفته Corning تا پایان امسال حداقل در سه گوشی شاهد حضور این شیشه جدید خواهیم بود.

منبع

ارسال یک پاسخ