عروس مردگان، انیمیشنی زیبا برای بزرگترها

0
4100

فیلم انیمیشنی عروس مردگان(Corpse Bride) محصول سال 2005 فیلمی با همان مضامین آشنا و دوست داشتنی تیم برتون – یکی از پنج کارگردان برتر جهان از دید من – است. تیم برتون استاد نمایش عشق و تنهایی است البته طوری که در عین دلتنگی، به خاطر حس فانتزی جاری در فیلمهایش ، زیاد غصه نمی خورید.

داستان فیلم در باره پسر جوانی است که قصد ازدواج با دختری را دارد که با یک نگاه عاشقش شده است اما هنگامی که در جنگل مشغول تمرین برای اجرای درست مراسم ازدواج است به اشتباه حلقه ازدواج را در استخوانهای دست یک عروس مرده می گذارد و به اجبار شوهر او می شود! ادامه داستان به تلاش او برای برگشتن به عالم زنده ها و رسیدن به دختر مورد علاقه اش می پردازد در عین حال که کم کم به عروس مرده اش هم علاقمند می شود!!

Corpse Bride the Movie

یکی از عناصر همیشگی فیلمهای تیم برتون، حضور جانی دپ در آنهاست. در این فیلم انیمیشنی هم او حضور دارد و با صدایش به فیلم کمک می کند و البته مثل همیشه به زیبایی ا عهده نقش بر آمده است.
یکی دیگر از نقاط قوت تمامی فیلمهای تیم برتون، موسیقی متن بسیار زیبا و خاص فیلمهایش است که همه آنها را دنی الفمن ساخته است. موسیقی ای که حس نوستالژیک زیبایی را در درونمان بیدار می کند. تماشای این فیلم انیمیشن را به همه توصیه می کنم.

اگر فیلم را دیده اید این نقد خوب را هم به فارسی بخوانید.

ارسال یک پاسخ