DJI Mavic Air 2 با دوربین 48MP و قیمت 800 دلاری!

1
1375
DJI Mavic Air 2 با دوربین 48MP و قیمت 800 دلاری!

اوائل بهمن ماه سال گذشته بود که برخی از منابع خبری اطلاع دادند که DJI حداقل 3 درون جدید در سال 2020 رونمایی خواهد کرد در همین راستا این شرکت امروز آپدیتی برای یکی از محبوب‌ترین پرنده‌های DJI را معرفی کرده در رده میانی رقیب چندانی برای آن دیده نمی‌شود؛ Mavic Air 2 که جایگزین Mavic Air دو سال پیش این کمپانی می‌شود. این drone در تمامی موارد نسبت به مدل پیشین ارتقاء پیدا کرده و این بهبود از پرواز تا تصویربرداری تا امنیت قابل مشاهده است. با شروع از بخش تصوبربرداری، Mavic Air 2 به یک دوربین 48 مگاپیکسلی جدید از نوع نیم اینچی IMX586 سونی مجهز شده که قادر به برداشت تصاویر 12 مگاپیکسلی با ترکیب پیکسل‌هاست.

DJI Mavic Air 2 با دوربین 48MP و قیمت 800 دلاری!

مویک ایر 2 در زمینه ویدئو از وضوح 4K‌ با 60 یا 120 فریم تا بیت‌ریت بسیار مناسب 120Mbps پشتیبانی می‌کند و امکان برداشت ویدئوی 1080p با اسلوموشن‌های 120 یا 240 فریم در ثانیه نیز برای آن در نظر گرفته شده است. در بخش ویدئو نیز مثل حالت عکاسی، امکان برداشت HDR در نظر گرفته شده که قابلیت جالب‌توجه‌ای به حساب می‌آید.

DJI Mavic Air 2 با دوربین 48MP و قیمت 800 دلاری!

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید مویک ایر 2، قابلیتی تحت عنوان FocusTrack است که به گفته شرکت سازنده، پیشرفته‌ترین قابلیت دنبال کردن سوژه‌ای‌ست که این شرکت تا به امروز در تمامی پرنده‌‌های خود به‌کار گرفته است. این ویژگی سه حالت دارد که شامل ActiveTrack 3.0 (دنبال کردن سوزه با فناوری نگاشت پیشرفته و الگوریتم مسیر پرواز جدید)، Point Interest 3.0 (با امکان نعیین کردن یک مسیر پروازی به‌دور یک سوزه مشخص) و Spotlight 2.0 (قرار دادن سوزه در کانون تصویر) می‌شود.

DJI Mavic Air 2 با دوربین 48MP و قیمت 800 دلاری!

Mavic Air 2 از امکان برداشت هایپرلپس در وضوح 8K پشتیبانی می‌کند و امکان انتخاب چهار حالت پروازی در این زمینه برای کاربران وجود دارد که شامل حرکت آزادانه، دایره، قفل مسیر (CourseLock) و نقاط مسیر (WayPoints) می‌شوند. مانورهای پروازی از پیش مشخص شده و آشنایی چون QuickShots نیز در این drone طبیعتا پشتیبانی می‌شوند.

DJI Mavic Air 2 با دوربین 48MP و قیمت 800 دلاری!

دیگر بهبود صورت پذیرفته در پرنده جدید DJI طبیعتا به قابلیت پرواز آن باز می‌گردد. در این زمینه به لطف موتورهای جدید، کنترلرهای سرعت الکترونیکی جدید، باتری بهبود یافته و ایرودینامینک بهتر، مویک ایر 2 امکان پرواز تا 34 دقیقه را داراست. دیگر نکته جدید در این میان فناوری ارتباطی اختصاصی OcuSync 2.0 این پرنده است که روی باندهای فرکانسی 2 و 5.8 گیگاهرتزی با سوییچ خودکار جهت ممانعت از تداخل عمل کرده و امکان ارائه یک تصویر HD پایدار تا حداکثر فاصله 10 کیلومتر را فراهم می‌کند.

DJI Mavic Air 2 با دوربین 48MP و قیمت 800 دلاری!

در زمینه امنیت پرواز نیز Mavic Air 2 با تغییرات مثبتی همراه شده جایی‌که حسگرهای جدید تشخیص مانع در پشت و جلوی آن قرار گرفته و ضمن هشدار دادن در زمان نزدیک شدن بیش از اندازه به موانع، امکان متوقف کردن خودکار پرنده برای جلوگیری از برخورد را نیز فراهم می‌آورند. سنسورهای اضافی دیگر و چراغ‌های کمکی در بخش پایینی این drone به فرود آمده اتوماتیک این پرنده کمک کرده و ویژگی حصار جغرافیایی آن (موسوم به GEO) از نزدیک شدن دستگاه به مناطق با ریسک بالا همچون فرودگاه‌ها جلوگیری می‌کند.

Mavic Air 2 اولین پرنده در دسترس برای کاربران شرکت DJI است که از ویژگی AirSense پشتیبانی می‌کند؛ این ویژگی هدایت‌کننده دستگاه را از حضور دیگر پرنده‌ها در کنار این drone باخبر می‌سازد. در این ویژگی از ADS-B برای دریافت سیگنال‌ها از پرنده‌های اطراف (اعم از هواپیما و هیلکوپتر) استفاده می‌شود و در آن موقعیت پرنده مذکور روی صفحه‌نمایش هدایت‌کننده دستگاه ظاهر می‌شود. در این هنگام در صورت نزدیک شدن یک ایرکرافت دیگر به مویک ایر 2، هدایت‌کننده دستگاه با پیغام،‌ صدا و لرزش، از حضور آن مطلع خواهد شد.

DJI Mavic Air 2 با دوربین 48MP و قیمت 800 دلاری!

این Drone از همین امروز برای خرید در چین در دسترس قرار دارد اما در دیگر مناطق در اواسط ماه آینده میلادی برای پیش‌فروش ارائه خواهد شد. Air 2 طبق معمول در دو پکیج ارائه می‌شود که شامل پکیج استاندارد (خود دستگاه،‌یک باتری، ریموت کنترل و کابل‌ها) با قیمت 799 دلار و پکیج Fly More (همه موارد پیشین همراه با یک کیف دوشی، فیلترهای ND، هاب شارژینگ و 3 باتری) با قیمت 988 دلار خواهد بود.

منبع

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ