چگونه از Gmail با آدرس خودمان ایمیل بفرستیم؟

0
6428

اگر اکانت Gmail دارید شاید ندانید که به سادگی می توانید از آن ایمیل بفرستید بدون آنکه از آدرس واقعی Gmail استفاده کرده باشید! اگر می خواهید بدانید چگونه، روی {ادامه مطلب} کلیک کنید.

مثلا فرض کنید شما ایمیلی در یاهو دارید با این اکانت [email protected] و می خواهید با همین ایمیل اما از طریق اکانت Gmail خودتان(مثلا[email protected]) به دیگران ایمیل بزنید ( مزیتش چیست؟ خوب شاید با یاهو مشکلی نباشد اما من معمولا برای ایمیل هایی که دارم یک آلترناتیو هم می گذارم تا در مواقعی که مشکلی برای server ایمیل اصلی ام پیش آمد و نتوانستم واردش شوم از این آلترناتیو استفاده کنم. حتی اگر امکانش باشد که در یاهو نیست جوری ایمیل اصلی ام را تنظیم میکنم که تمام ایمیل های اکانت اصلی ام به این ایمیل آلترناتیو فوروارد شود).
خب این همه مقدمه چینی کردم تا این راه ساده رو به شما آموزش بدم:
۱- وارد اکانت Gmail خودتان شوید و در قسمت بالا سمت چپ روی settings کلیک کنید.
۲- حالا روی Accounts کلیک کنید. در این قسمت آدرس فعلی Gmail شما به عنوان آدرس دیفالت درج شده است و زیر آن جمله Add another email address نوشته شده. روی آن کلیک کنید.
۳- در باکسی که باز می شود نام و آدرس ایمیل اصلیتان را وارد کنید.
۴- Gmail برای اطمینان از صحت مالکیت ایمیل از طرف شما ایمیلی به آدرسی که وارد کردید می فرستد منتها قبل از آن باید روی Send Verify کلیک کنید. منوی باز شده Gmail را نبندید.
۵- حالا ایمیل اصلیتان را چک کنید ( اگر ایملیتان در یاهو است حتما Bulk Folder ایمیل را هم چک کنید). در ایمیلی که از طرف Gmail آمده در قسمت Confirmation code یک عدد هفت رقمی نوشته شده که آن را کپی کرده و در منوی جی میل Paste کنید.
۶- حالا در همین قسمت Gmail دو آدرس برای ارسال ایمیل های شما مشاهده می شود ( یکی آدرس Gmail و دیگری آدرس اصلی خودتان) . روی لینکMake as default دومی کلیک کنید.
کار تمام است. از این به بعد کلیه ایمیل هایی که از ایمیل[email protected] فرستاده می شود به گیرندگان با آدرس [email protected] خواهد رسید.

{ انتشار این مطلب با ذکر نام سایت www.writeage.com بلا مانع است}