از هر دو گوشی فعال در آمریکا، یکی آی‌فون است

0
1418
فروش بالای آی فون در سه ماهه چهارم سال 2014

ممکن است برندهای چینی در کشورهای آسیایی بازار گرم و باورنکردنی داشته باشند اما این روند در مورد آمریکای شمالی کاملا متفاوت است و سلیقه کاربران این قاره روند خاصی را نشان می‌دهد. بر پایه یک گزارش جدید، در سه ماهه چهارم سال 2014 از هر دو گوشی فعال در ایالات متحده، یکی ساخت شرکت اپل است. سامسونگ نیز با اختلاف در جایگاه دوم قرار دارد.

اطلاعات جدید در این زمنیه از یک موسسسه تحقیقاتی در شیکاگو به نام Consumer Intelligence Research Partners یا CIRP استخراج شده که بر پایه آن 50 درصد از کل گوشی‌های فعال شده در سه ماهه چهارم سال 2014 در آمریکا، آی‌فون بوده است. در همین لیست 26 درصد از گوشی‌های فعال، توسط سامسونگ ساخته شده و از این لحاظ در جایگاه دوم قرار دارد. ال‌جی در این قسمت با دارا بودن سهم 11 درصدی در جایگاه سوم قرار دارد و موتورولا، اچ‌تی‌سی و نوکیا نیز به ترتیب با 4، 2 و 2 درصد، جایگاه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌‌اند.

فروش بالای آی فون در سه ماهه چهارم سال 2014

موسسه CIRP در بخشی دیگر از این گزارش به 25 درصد از کاربران سامسونگ و 18 درصد از کاربران ال‌جی اشاره شده که در سه ماهه سوم سال 2014 به سمت خرید یک آی‌فون جذب شده‌اند. بخش بزرگی از موفقیت اپل در جذب کاربران بیشتر را باید در دو گوشی جدید iPhone 6 و iPhone 6 Plus دانست که حداقل از لحاظ سایز بالاخره به نمونه‌های اندرویدی نزدیک شدند.

منبع

ارسال یک پاسخ