جاسوسی مدرن از طریق کیبورد

2
3656

فرض کنید در یک شرکت مشغول بکار و در آستانه ترفیع گرفتن هستید. اکنون قصد دارید در باره حقوق جدید خود مذاکره کنید اما برای این کار نیاز دارید بدانید دیگرانی که در آن جایگاه مشغول بکار هستند چقدر می گیرند. برای دستیابی به اطلاعات پرسنل شرکت چکار می کنید؟

Bob – که در همین سالن، اتاقکی دارد – مدیر دیتابیس شرکت است. او می تواند با رمز عبور خو وارد سیستم اطلاعات پرسنل شود اما شما چطور می توانید به آن رمز دست پیدا کنید؟

شرکت بطور دقیق و مرتب کنترل می شود. پس شما نمی توانید به هیچ وجه از طریق شبکه رمز عبور او را سرقت کنید چون ممکن است از طریق همان شبکه ردیابی شوید. پس از این وسیله کوچک استفاده کنید:

Keyboard Kogger

این واقعه نگار کیبورد (Keyboard Logger)، حافظه بسیار بزرگ 2 یا 4 مگابایتی دارد که به صورت سیستم فایل فلش(Flash) پیشرفته سازماندهی شده است. باز یابی فوق سریع اطلاعات از آن با تبدیل وضعیت آن به حالت حافظه جانبی میسر می شود ( یعنی برای خواندن اطلاعات ضبط شده، می توان آن را در حالتی مثل کول دیسک استفاده کرد). این وسیله کاملا برای سیستم کامپیوتری نامرئی است.
این وسیله در دو حالت USB و PS/2 موجود است و قیمتی کمتر از 100 دلار دارد. چون ممکن است به تشویق دیگران به استفاده از این وسیله متهم شوم لینکی نمی گذارم اما اگر خواستار این وسیله باشید به راحتی می توانید آن را پیدا کنید.

یک شب تا دیر وقت در شرکت کار می کنید سپس سیم کیبورد را از کامپیوتر جدا می کنید، حالا این وسیله را یه کامپیوتر متصل کرده و سیم کیبورد را به آن وصل می کنید. کامپیوتر زیر میز کار است پس او هرگز این وسیله کوچک را نخواهد دید. وسیله را فردا شب بر می دارید و تمام مطالبی را که از طریق کیبورد تایپ شده ، از داخل فلاش مموری (Flash Memory) دانلود می کنید. حالا پیدا کردن رمز عبور نباید چندان مشکل باشد. اکنون شما ، او هستید!

این وسیله به هیچ وجه مشابه واقعه نگار(Keyboard Logger) های نرم افزاری نیست چون هیچ مدرکی باقی نمی ماند و هیچ نیازی به نصب برنامه روی کامپیوتر نیست. مثل اینست که با قندیل یخ به کسی چاقو بزنید – ، هیچ مدرکی برجا نمی ماند!

متخصصان امنیتی چگونه خواهند توانست با این وسیله مبارزه کنند؟ آیا آنها کیبوردهای رمزگذاری کننده خواهند ساخت که اطلاعات را رمز کرده به کامپیوتر می فرستد و دوباره آنها را در آنجا رمز گشایی می کند؟ کسی چه می داند؟!

این مطلب ، ترجمه ایست از : http://www.gadgetopia.com/post/5471

2 دیدگاه

  1. مطلب جالبی بود، البته الان دیگر کیبورد ها بیشتر با پورت USB کار میکنند و این وسیله زیاد به کار نمی آید!
    من با اجازه ی شما این مطلب را با ذکر آدرس سایت شما در سایتم به اشتراک خواهم گذاشت…
    با تشکر از زحماتی که میکشید،
    موفق باشید

ارسال یک پاسخ