افشای اطلاعات پیشرفته‌ترین چیپ‌ست‌های هواوی

0
1648
اطلاعات نسل آینده چیپ‌ست‌های Kirin هواوی

شرکت هواوی تنها برند چینی فعال در زمینه اسمارت‌فون به حساب می‌آید که  علاوه بر استفاده از تولیدات پردازشی دیگر شرکت‌‌ها، چیپ‌ست اختصاصی خود با نام Kirin را نیز توسعه می‌دهد. Kirin با وجود امکانات پردازشی بعضا مناسب، به دلیل نداشتن قطعه گرافیکی جداگانه نسبت به اینتل و کوالکام شرایط ضعیف‌تری دارد. به تازگی اطلاعاتی در مورد تولیدات سال 2015 این خط تولید به بیرون درز پیدا کرده است.

اطلاعات جدید در مورد چیپ‌ست‌های هواوی ممکن است در نگاه اول چندان جذاب به نظر نرسد اما زمانی که به اطلاعات جدید و البته هنوز تایید نشده در مورد سازنده احتمالی نسل بعدی گوشی‌های نکسوس توجه کنیم این اطلاعات ممکن است بسیار جذاب به نظر برسند. طبق آخرین اطلاعات و اخبار، گوگل در کنار یک شرکت کره‌ای (به احتمال فراوان LG) از یک برند چینی نیز در ساخت نسل بعدی گوشی‌های نکسوس بهره می‌برد که این شرکت چینی در حال حاضر بر سر دوراهی انتخاب چیپ‌ست‌های اختصاصی خود یا چیپ‌ست‌های کوالکام قرار دارد. از آنجا که هواوی تنها شرکت چینی دارای چیپ‌ست‌های اختصاصی است، معرفی این برند به‌عنوان سازنده ن سل بعدی نکسوس چندان مشکل نیست. بدین‌ترتیب کسب اطلاعات در مورد نسل بعدی چیپ‌ست‌های Kirin شرکت هواوی می‌تواند در چند ماه آینده بسیار با اهمیت باشد. در صورتی که منبع اطلاعات در این زمینه معتبر باشد در سال پیش رو با سه نسل مختلف Kirin 930، مدل Kirin 940 و Kirin 950 روبرو خواهیم شد.

اطلاعات نسل آینده چیپ‌ست‌های Kirin هواوی

ساده‌ترین مدل این سه‌‌گانه یعنی 930 دارای چهار هسته A53‌ و چهار هسته A57 است که تا 2 گیگاهرتز امکان افزایش فرگانس پردازش را ارائه می‌دهند. گرافیک Mali-T628، امکان افزایش رزولوشن دوربین تا 32 مگاپیکسل و پیشیبانی از دو سیم‌‌‌‌‌کارت با LTE Cat.6 سایرمشخصات این چیپ‌ست را تشکیل می‌‌دهند. مدل بعدی یعنی Kirin 940 یک تغییر بزرگ را نسبت به گذشته صورت می‌دهد و به‌جای پردازنده‌های A57 از هسته‌های جدیدتر و پیشرفته‌تر A72 استفاده می‌کند. هسته‌های A53‌ البته تغییری نداشته‌اند. گرافیک در این چیپ‌ست به Mali-T860 ارتقا می‌یابد و LTE Cat.7 دو سیم‌کارت و فیلم‌برداری 4K نیز در آن حضور دارد. در راس هرم، مدل Kirin 950 دیده می‌شود که تنها برخی تغییرات نظیر ارتقا گرافیک به Mali-T880، پشتیبانی از رزولوشن دوربین تا 48 مگاپیکسل و LTE Cat.10 دو سیم‌کارت دارد. این سه چیپ‌ست به ترتیب در سه ماهه دوم، سوم و چهارم سال 2015 به بازار ارائه می‌شوند.

منبع

ارسال یک پاسخ