Imagination : اپل بدون نقض پتنت‌ ما نمی‌تواند گرافیک بسازد!

0
1630
Imagination : اپل بدون نقض پتنت‌ ما نمی‌تواند گرافیک بسازد!

شرکت Imagination که هنوز نیز تأمین‌کننده اصلی نیاز اپل در ساخت گرافیک‌های موبایلی است اعتقاد دارد که تلاش اپل برای ساخت مستقل گرافیک موبایل بدون نقض پتنت‌ های این شرکت غیر ممکن خواهد بود. چندی پیش گزارش‌هایی مبنی بر ساخت مستقل گرافیک موبایلی از سوی اپل منتشر شد که تا به امروز چندین بار با واکنش شرکت Imagination سازنده گرافیک‌های PowerVR اپل روبرو شده است.

Imagination : اپل بدون نقض پتنت‌ ما نمی‌تواند گرافیک بسازد!

گزارش‌های تأیید نشده به این موضوع اشاره دارند که اپل قصد دارد در طی دو سال آینده گرافیک خود را تولید کند و در این زمینه تلاش‌هایی نیز همچون به خدمت گرفتن مهندسان شرکت Imagination در واحد بریتانیایی خود را نیز آغاز کرده است با به حقیقت پیوستن این مسئله به احتمال فراوان اپل دیگر از گرافیک‌های فعلی Imagination بهره نبرده و خرید آنها را متوقف می‌کند این موضوع از هم‌اکنون نیز تأثیر خود را بر ایمجینیشن برجای گذاشته و از روزی که این تصمیم هرچند به صورت غیر رسمی افشا شده سهام این شرکت به کمتر از نصف کاهش پیدا کرده است. برای مقابله با این تصمیم، Imagination دست به فروش دو واحد خود یکی فعال در زمینه پروسسورهای داخلی و دیگری بخش به دست آوردن حقوق مالکیت معنوی در زمینه موبایل و IoT زده است و به صورت همزمان نیز این شرکت دعوای حقوقی را علیه اپل برای حل کردن این مشکل پیش از آنکه دیر شود آغاز کرده است.

در این دعوای حقوقی Imagination استدلال کرده است که اپل بدون نقض پتنت‌ های این شرکت نمی‌تواند GPU بسازد اما اپل طور دیگری فکر می‌کند. البته به گفته ایمجینیشن اپل هنوز دلیل محکمه پسندی برای اینکه چگونه قادر به ساخت یک GPU بدون نقض حقوق ثبت اختراع این شرکت است نشده اما شاید این موضوع نیز در آینده روشن شود. در حال حاضر نزدیک به 60 درصد درآمد Imagination‌ توسط اپل و گرافیک‌های PowerVR گوشی‌های آیفون و تبلت‌های iPad تأمین می‌شود و حذف اپل از این میان ضربه جبران ناپذیری به این شرکت می‌زند.

منبع

ارسال یک پاسخ