زمان‌ ارائه، دستگاه‌های دریافت کننده و حجم iOS 9

0
2561
زمان ارائه، دستگاه‌های دریافت کننده و حجم ios 9

شب گذشته بالاخره طبق روال تعیین شده و همیشگی اپل، نسخه جدید سیستم‌عامل iOS یعنی ورژن نهم ( iOS 9 ) معرفی شد. پیش از این به خصوصیات و قابلیت‌های جدید این نسخه از iOS پرداختیم. اما این ورزن چه زمانی به دست کاربران خواهد رسید، چه دستگاه‌هایی این ورژن را دریافت می‌کنند و حجم آن به چه میزان است. در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ داده شده است.

1- زمان ارائه : امروز، در یک ماه آینده و تا پاییز

زمان ارائه، دستگاه‌های دریافت کننده و حجم ios 9

برنامه پابلیک بتای شرکت اپل که پیش از این نیز در رابطه با آن سخن گفتیم به iOS 9.0 نیز تسری پیدا کرده است به این معنا که اپل نه‌تنها نسخه بتای iOS جدید را در اختیار برنامه‌نویسان قرار می‌دهد یک ورزن پابلیک بتا نیز از آن پیش از ارائه رسمی ارائه خواهد کرد که البته همچنان unstable بوده و تنها برای رفع نواقص آن ارائه می‌شود. بنابراین اگر قصد تست کردن این نسخه از iOS را قبل از ارائه رسمی دارید بهتر است به این نکته فکر کنید. زمان‌بندی اپل برای ارائه iOS 9 به این صورت است:

– نسخه Developer Beta از همین امروز

– نسخه Public Beta از ابتدای جولای (تا یک ماه دیگر)

– نسخه رسمی و نهایی در پاییز و شاید در اواسط سپتامبر (اواخر شهریور)

2- چه دستگاه‌هایی iOS 9 را دریافت می‌کنند؟

یکی از سنت‌های دیرینه اپل در هر سال، حذف قدیمی‌ترین دستگاه حاضر در لیست ار آپدیت iOS جدید است و امسال نیز طبق رسم دیرینه می‌بایست قرعه به نام دیوایس‌هایی چون iPad 2، iPod touch 5th generation و یا iPhone 4S می‌افتاد. اما ماجرا اینگونه نیست و اپل امسال با دست و دلبازی تمام، اعلام کرده که تمامی دیوایس‌هایی که پیش از این iOS 8 را دریافت کرده‌اند، به iOS 9 نیز آپدیت می‌شوند. لیست کامل این دیوایس‌ها در جدول زیر آمده است.

زمان ارائه، دستگاه‌های دریافت کننده و حجم ios 9

3- فضای مورد نیاز برای نصب : 350 درصد کاهش!

کابوس iOS 8.0 با حجم 4.3 گیگابایتی را به یاد دارید؟ این کابوس خوشبختانه در مورد iOS 9 تکرار نمی‌شود و حجم کلی آپدیت اینک با 350 درصد کاهش به تنها 1.3 گیگابایت رسیده است. این خبر بیش از همه دارندگان دیوایس‌های 16 گیگابایتی اپل را خوشحال خواهد کرد چرا که دیگر نیازی به حذف برنامه‌های و محتوای داخلی گوشی برای نصب iOS جدید ندارند.

منبع

ارسال یک پاسخ