ISOCELL Slim 3T2 سنسور دوربین سامسونگ برای سلفی پانچی

0
832
ISOCELL Slim 3T2 سنسور دوربین سامسونگ برای سلفی پانچی

شرکت سامسونگ امروز از سنسور دوربین جدیدی به نام ISOCELL Slim 3T2 رونمائی کرد که در طراحی آن بر سایز کوچک سنسور تأکید شده است. در این سنسور از فناوری ISOCELL Plus سامسونگ استفاده شده و وضوح آن 20 مگاپیکسل است. این وضوح بالا در فضای کوچکی به اندازه تنها 1/3.4 اینچ جای گرفته که به سختی می‌توان نمونه دیگری را برای آن یافت. به گفته سامسونگ، این سنسور در حال حاضر کوچک‌ترین نمونه در بین دیگر سنسورهای حاضر در بازار است. سنسورهای ISOCELL سامسونگ از جمله با کیفیت‌ترین نمونه‌ها در این کلاس بوده و هر از گاهی نمونه‌های تازه‌ای در این زمینه به بازار عرضه می‌شود. این شرکت در تابستان امسال از سنسور ISOCELL Plus با 15 درصد حساسیت بهتر رونمائی کرد و ISOCELL Dual نیز راه‌کار سامسونگ برای دوربین‌های دوگانه بوده است.

ابعاد پیکسل‌های سنسور ISOCELL Slim 3T2 برابر با تنها 0.8 میکرون است که با وجود کوچک بودن با پشتیبانی از قابلیت Tetracell امکان ترکیب چهار پیکسل جانبی با یکدیگر وجود دارد که عملکرد دوربین را در محیط‌های با نور کم بسیار افزایش خواهد داد. این امکان با وجود رساندن سایز پیکسل‌ها به 1.6 میکرون البته به بهای کاهش یک‌چهارمی وضوح و رسیدن آن به تنها 5 مگاپیکسل انجام می شود.

ISOCELL Slim 3T2 سنسور دوربین سامسونگ برای سلفی پانچی

سنسور ISOCELL Slim 3T2 می‌تواند به عنوان دوربین اصلی در کارکرد تله‌فتو مورد استفاده قرار بگیرد که در این حالت با 7 درصد کاهش ارتفاع سنسور، 60 درصد رزولوشن موثر بیشتری در زوم 10 برابری در مقایسه با یک سنسور 13 مگاپیکسلی عادی در اختیار دستگاه قرار می‌گیرد.

به گفته سامسونگ این سنسور به دلیل سایز بسیار کوچک آن بیشتر برای استفاده در گوشی‌های مدرن مجهز به ناچ یا حفره پانچ شده سلفی بالای صفحه‌نمایش مورد استفاده قرار خواهد گرفت و زمان تولید انبوه آن نیز فصل جاری یعنی سه‌ماهه اول سال 2019 است. پیش‌بینی می‌شود که از این سنسور بیشتر در گوشی‌های میانی رو به بالا استفاده شود.

منبع

ارسال یک پاسخ