Mate 20 پرو برترین دوربین موبایلی سلطان جدید DxOMark

0
1714
Mate 20 پرو برترین دوربین موبایلی سلطان جدید DxOMark

از اواخر مهر ماه و زمان معرفی پرچمدار جدید شرکت هواوی یعنی میت 20 پرو حالا بیش از 3 ماه می‌گذرد و همانطور که سال گذشته طبق اعلام DxOMark، هواوی میت 10 پرو بهترین دوربین عکاسی موبایل دنیا لقب گرفت حالا نوبت به Mate 20 پرو و در اختیار گرفتن این جایگاه رسیده و بالاخره پس از چندین ماه اسمارت‌فونی توانست جای P20 Pro را به عنوان برترین دوربین موبایلی دنیا از آن خود کند. Mate 20 پرو البته هنوز به لحاظ امتیازی نه‌تنها جایگاه بهتری نسبت به P20 Pro ندارد بلکه در زمینه ویدئو، یک امتیاز کمتر نیز کسب کرده اما عاملی که از نگاه DxOMark به ارتقاء جایگاه این گوشی و قرارگیری آن در جای بهترین دوربین موبایلی جهان انجامیده به تعویض دوربین سیاه و سفید P20 Pro با یک نمونه واید در Mate 20 Pro است که شرایط بهتری را به خصوص در زمان گرفتن ماکروهای بسیار نزدیک ایجاد می‌کند.

Mate 20 پرو برترین دوربین موبایلی سلطان جدید DxOMark

طبق بررسی صورت گرفته توسط DxOMark، میت 20 پرو در زمینه عکاسی به امتیاز 114 و در زمینه ویدئو به امتیاز 97 درست پیدا کرده و امتیاز نهائی آن نیز 109 درج شده است. در سوی مقابل در P20 Pro نیز امتیاز نهائی همین 109 بوده و در زمینه عکاسی نیز با 114، تغییری دیده نمی‌شود. البته P20 Pro‌ در زمینه فیلم‌برداری با یک امتیاز بالاتر و کسب امتیاز 98 جایگاه بهتری دارد.

Mate 20 پرو برترین دوربین موبایلی سلطان جدید DxOMark Mate 20 پرو برترین دوربین موبایلی سلطان جدید DxOMark

با در کنار هم قرار دادن امتیازهای این دو مدل شرایط کاملا به یکدیگر نزدیک است اما در برخی موارد تفاوت‌هائی نیز دیده می‌شود که از آن جمله باید به امتیاز 60 در بخش عکاسی و در زمینه بوکه در Mate 20 پرو اشاره کرد که 10 امتیاز کمتر از P20 Pro بوده و در بخش ویدئو نیز میت 20 پرو با امتیاز 78 در زمینه نویز، عملکرد ضعیف‌تری از P20 Pro که در همین مورد، امتیاز 83 را کسب کرده است از خود نشان می‌دهد.

البته همه‌ چیز نیز به ضرر میت 20 پرو نبوده و عواملی که این گوشی را در جایگاه بهترین دوربین موبایلی قرار داده‌اند از دیدگاه DxOMark عبارتند از:

  • نورگیری بهتر نسبت به P20 Pro‌ و آیفون XS در زمان حضور نور پس‌زمینه برای سوژه
  • بهبود توناژ شارپ‌نس نسبت به P20 Pro (که یکی از ایرادات به این دوربین این گوشی محسوب می‌شد)
  • جزئیات و شارپ‌نس تصویر از هر دوی P20 Pro‌ و آیفون XS بهتر است.

در مقابل، DxOMark از جزئیات بیشتر در هنگام 3X زوم و کیفیت بوکه بهتر در P20 Pro‌ سخن گفته و افت کیفیت در زمینه لرزه‌گیری دست در ویدئو در محیط‌های با نور کم را به عنوان یکی دیگر از مشکلات میت 20 پرو برشمرده است.

منبع

ارسال یک پاسخ