Motorola A1200‎‏ تولد یک یانکی‏

53
7961

مطمئنا برای  شما هم پیش آمده است که در برابر ظاهر یک گوشی کاملا تعجب زده و مبهوت بمانید مخصوصا وقتی که بدانید ‏آن گوشی یک هوشمند همه کاره هم هست. ‏A1200‎‏ مطمئنا از همان نوع است. گوشی فوق العاده ای که با ظاهر متفاوتش ‏همگان را به سمت خود جلب می کند. در ادامه به بررسی کاملی از این گوشی زیبا می پردازیم. با ما بمانید.‏

از لحاظ تبار شناسی ‏A1200‎‏ در واقع ادامه دهنده راه گوشی های موفقی چون ‏A760 ‎‏ ، ‏A780‎‏ ، ‏A910‎‏ و ‏ROKR E2‎‏ به شمار ‏می آید چراکه در ساختار تمامی این گوشی ها صرفنظر از طراحی، یک نکته مشترک (و البته منحصر به حانواده موتورولا) وجود ‏دارد و آنهم سیستم عامل لینوکس تعبیه شده در آنها می باشد. ولی از میان تمامی این مدل های ‏A1200‎‏ با طراحی کاملا ‏ساختار شکن، بدون شک متمایز ترین عضو این خانواده است. این گوشی زیبا که در آخرین ماه سال 2005 به نمایش عموم ‏گذاشته شد در اولین حضور گسترده خود در بازار شرق دور در مارچ 2006 به ‏MING‏ تغییر نام یافت که این اسم در حروف ‏تصویری هیروگلیف بیانگر تصویری ست که مبین ماه و خورشید است که این خود نشانگر میزان توانائی هایی ست که موتورولا ‏از این محصول خود انتظار دارد.
نکته جالب اینجا بود که موتورولا مدتها قصد ارائه این گوشی زیبا را در جائی غیر از محدوده چین ‏و هنگ کنگ نداشت و تقریبا تمامی مدلهای تولید شده در سال 2006 ، در چین به فروش رفت و خبری از ارائه آن به بازار اروپا ‏موجود نبود تا اینکه برزیل دومین کشور دنیا نام گرفت که ‏MING‏ به آن وارد شد و در آنجا یک “‏i‏” ناقابل به آن اضافه شده و ‏گوشی ‏A1200i‏ متولد گردید که با نمونه اصلی اختلاف های جزئی چون اضافه شده قابلیت ‏EDGE‏ ، افزوده شدن اکولایزر در ‏Real Player‏ و البته دیکشنری سخن گو، داشت. پس از آن کم کم در سایر نقاط دنیا این گوشی به دست همگان رسید.‏
موتورولا این محصول جدید خود را ‏SmartPhone‏ نام نهاده است که در واقع بواسطه وجود سیستم عامل لینوکس موجود در ‏آن حرف بیراهی هم به نظر نمی رسد ولی در این رابطه یک نکته نسبتا مهم وجود دارد و آن هم کمبود (و شاید بهتر است ‏بگوییم نبود!) برنامه متناسب برای این سیستم عامل است چرا که تقریبا هیچ برنامه جداگانه رسمی برای این سیستم عامل ‏در اینترنت وجود نداشته و هرچه برنامه برای آن هست توسط دارندگان و عاشقان آن ! نوشته می شود و همین موضوع شاید ‏کمی در جایگاه آن بعنوان گوشی هوشمند تزلزل ایجاد کند.
البته مثل همه گوشی های هوشمند دیگر در ‏A1200‎‏ هم می توان ‏بوسیله برنامه های بر پایه جاوا به امکانات فراوانی در گوشی دست یافت، بهرحال در دنیای واقعی ‏A1200‎‏ چیزی مابین یک ‏گوشی معمولی و یک گوشی هوشمند طبقه بندی می شود و بیشتر مناسب افرادی ست که زیاد علاقه چندانی به نصب ‏برنامه های جور واجور ندارند.‏
در نگاه اول ‏A1200‎‏ همانند یک گوشی تاشو معمولی به نظر می رسد ولیکن گشودن آن، در یک لحظه همه چیز را عوض می ‏کند چراکه قسمت رویی در حقیقت چیزی نیست مگر یک پلاستیک نیمه شفاف و خبری از صفحه نمایش رویی و سایر ملحقات ‏یک گوشی معمولی تاشو در این قسمت نیست (که بغیر از مساله طراحی شاید یکی از عوامل این فرم ، صرفه جوئی در ‏مصرف باتری باشد.).

motorola-a1200-02.jpg

عمده ترین وظیفه ای که این صفحه نیمه شفاف پس از محافظت از صفحه نمایش و تعبیه اسپیکر در آن ‏برعهده دارد برقراری و قطع تماس می باشد. البته این صفحه، مشکل همیشگی سطوح براق یعنی کثیف شدن دائمی و جذب ‏همیشگی اثر انگشت را نیز دارد.
‏A1200‎‏ با داشتن 21.5×51.7×95.7 میلیمتر و وزن 119 گرمی خود چیزی در حدود یک ‏گوشی معمولی تاشو است.  بدنه آن نیز تماما از پلاستیک فشرده نرم ساخته شده است و تمامی قسمت های ظاهرا فلزی ‏گوشی نیز جنسی پلاستیکی دارند و با اینکه پس از استفاده و گذشت چندین ماه از دردست گرفتن آن ، رنگ قطعات گوشی ‏کمی کم رنگ می شود ولی با این حال کیفیت قطعات و نوع ساخت آنها در سطح بالائی قرار دارد.
یکی از طراحی های ‏فوق العاده ساده و در عین حال بسیار زیبا در ‏A1200‎‏ طراحی اسپیکر تماس گوشی است: ‏در پشت صفحه نیمه شفاف دو سیم به موازات هم در دوطرف گوشی رو به اسپیکر قرار گرفته و از بالا به آن متصل می شوند ، ‏بهمین سادگی درست مثل ساعت هایی می ماند که درونشان پیداست که در نوع خود بسیار ساختار شکن و زیباست.
با ‏گشودن صفحه نیمه شفاف اولین چیزی که جلب نظر می کند بدون شک صفحه نمایش بزرگ 2.4 اینچی حساس به تماس ‏گوشی ست که با رزولوشن 320×240 پیکسلی خود و قدرت نمایش 262 هزار رنگ یکی از بهترین ها در کلاس خود می باشد ‏و حتی در نور مستقیم خورشید نیز کاملا خواناست البته در این مواقع یعنی در جاهای پر نور می توان از صفحه نیمه شفاف ‏مثل یک فیلتر نور جهت بهتر دیده شدن استفاده کرد.
آیکون های به نمایش در آمده توسط این صفحه نمایش برای استفاده از ‏انگشت کاملا مناسب و بزرگ هستند و در حالت معمول شاید تنها جائی که به قلم دستگاه احتیاج پیدا کنیم مواقع تایپ متن ‏مثلا در ‏SMS‏ باشد.
درست در زیر صفحه نمایش دکمه های همیشگی سبز و قرمز برای برقراری و قطع تماس دیده می شود ‏که دکمه جوی استیک گوشی را احاطه کرده اند .حتی با یک نگاه هم مشخص است که جوی استیک گوشی تا حدی کوچک ‏بوده و کاملا در کف گوشی فرو رفته است که این دسترسی آسان به آن را مشکل می کند البته با وجود صفحه نمایش ‏Touch‏ ‏و کلیدهای اطراف گوشی کمتر پیش می آید که از این جوی استیک استفاده کنید.

motorola-a1200-03.jpg

همانگونه که می بینید در این قسمت ‏خبری از دکمه های موسوم به ‏Soft-Key‏ نیست و این وظیفه کاملا بر عهده آیکون های به نمایش در آمده بروی صفحه واگذار ‏شده است. در سمت چپ گوشی دکمه های دوگانه افرایش و کاهش صدا بهمراه دکمه ‏OK‏ میانی قرار گرفته اند که شاید ‏بیشترین استفاده آنها جهت گشتن در میان منوهای گوشی باشد.  اندکی پائین تر، محل اتصال هدست 2.5 میلیمتری گوشی ‏ست که با یک پوشش لاستیکی محافطت می شود .
در سمت راست گوشی نیز دکمه اختصاصی شاتر دوربین بهمراه دکمه ‏Voice‏ (برای ضبط صدا یا تماس صوتی) و محل پورت ‏Mini USB‏ گوشی قرار دارد که این آخری با یک پوشش پلاستیکی ‏محافظت می شود.
در پشت گوشی نیز عمده ترین قسمتی که دیده می شود لنز دوربین 2 مگاپیکسلی گوشی ست که از ‏لحاظ تشابه دقیقا همانی ست که در ‏V3x‏ دیده بودیم که دارای تنطیم دستی ماکرو  نیز بروی خود می باشد . درست در زیر ‏لنز نیز آینه عکاسی از خود دیده می شود.
یکی دیگر از قسمت هایی که شاید در نگاه اول دیده نشود قلم دستگاه است که ‏در سمت چپ لنز جای گرفته است.
با کنار زدن کاور پشتی گوشی باتری ‏‎850 mAh‎‏ گوشی ظاهر می شود که طبق گفته ‏های رسمی گوشی را برای 140 تا 250 ساعت در حالت ‏Stand-by‏ و  3 تا 7 ساعت در حالت مکالمه ، می تواند روشن نگاه ‏دارد که در دنیای واقعی با استفاده ای نسبتا معمولی چیزی حدود 2 تا 3 روز می توان بروی این باتری حساب کرد . همچنین ‏این باتری می تواند تا 10.5ساعت بطور مداوم با یک بار شارژ، موسیقی پخش کند که این زمان در صورت استفاده از هدست ‏بلوتوث به 7 ساعت تقلیل می یابد. زمان مورد نیاز برای شارژ کامل این باتری چیزی حدود 2 ساعت است.
در زیر باتری نیز محل ‏قرارگیری سیمکارت بهمراه کارت حافظه ‏Micro SD‏ گوشی است که  براحتی تا 2 گیگابایت هم قابل افزایش است (البته یک ‏نمونه 128 مگابایتی هم معمولا بهمراه گوشی ارائه می شود).‏
در هنگامیکه گوشی بسته است کارهای نسبتا کمی می توان انجام داد که از جمله با فشردن دکمه های کناری ، منوی ‏کوچکی ظاهر می شود که در آن می توان به ‏Real Player‏ و دوربین گوشی دسترسی پیدا کرد. در هنگام دریافت تماس نیز ‏امکان رد یا ‏Mute‏ کردن تماس بدون گشودن آن وجود دارد. امکان تعویض پروفایل نیز یکی دیگر از کارهایی ست که می توان ‏بدون گشودن گوشی انجام داد. ‏
یکی ازخصوصیات جالب و کمی هم منحصر به فرد  ‏A1200‎‏ تکنولوژی بکار رفته در ‏Voice Command‏ آن است که علاوه بر ‏توانائی آن در برقراری تماس از طریق گفتن نام شخص (از میان نام های موجود در دفترچه تلفن آن) بدون  احتیاج به ضبط قبلی ‏صدا ، چندین خصوصیت جدید هم به آن اضافه شده است از قبیل اینکه این بار شما می توانید اعداد را نیز با صدای بلند بگوئید ‏تا گوشی خود اقدام به شماره گیری کند و نکته بعدی این است که بیش از چهل ‏Application‏ داخلی گوشی را نیز می توان ‏بوسیله پیغام صوتی فراخوانی کرد مثلا می توان با ادای کلمه ‏Control Panel‏ به آن قسمت رفت یا با فرمان صوتی پروفایل ‏کنونی را تغییر داد.
امکان جدید دیگری که به شخصه نمونه دومی برای آن میان سایر گوشی ها سراغ ندارم چیزی ست با نام  ‏Text-to-Speech‏ که در آن علاوه بر موارد بالا گوشی نیز به حرف در می آید مثلا شما با گفتن کلمات ‏Check Signal‏ یا ‏Check ‎Battery‏ وضعیت سیگنال و شارژ باتری را از گوشی می پرسید و آن هم با صدای بلند و واضح به شما پاسخ می دهد!‏
و اما از این ها که بگذریم به منوی گوشی می رسیم که در حالت ‏Stand-by‏ شباهت زیادی به منوی ‏Today Window‏ در ‏گوشی های مبتنی بر ویندوز دارد و در پائین پنج آیکون میانبر به ‏Application‏ های مختلف دارد که توسط کاربر قابل تغییر نیز ‏می باشند. کمی بالاتر تاریخ روز و ماه و اتفاقات موجود در تقویم برای امروز قرار دارد .

motorola-a1200-04.jpg

در بالای صفحه چهار آیکون غیر قابل تغییر ‏توسط کاربر وجود دارد که میانبرهایی ست برای صفحه کلید برای تماس، منوی ‏Message‏ ، کنتاکت ها و ‏Application‏ های ‏مختلف. البته در این قسمت یک آیکون جدید نیز وجود دارد که مخصوص مواقعی ست که به یک مورد پاسخ نداده ایم (مواردی ‏مثل ‏Missed Call‏ ها یا ‏Message‏ ها) که آنها را می توان در یک دکمه با علامت تعجب در میان چهار دکمه فوق پیدا کرد.
علاوه ‏بر منوی فوق نواری نیز در بالای صفحه نمایش جهت وضعیت گوشی (مواردی نظیر میزان سیگنال، قدرت باتری ، نمایش ‏وضعیت بلوتوث ، فعال بودن ‏GPRS‏ و…) دیده می شود که اگر با ضربه بروی این نوار، آن را بگشائیم اطلاعات کاملی از موارد یاد ‏شده را در آن می توانیم پیدا کنیم . قلب تپنده و پردازنده اصلی ‏A1200‎‏ پردازنده ‏Intel Xscale PXA270‎‏ با فرکانس 312 مگاهرتز ‏است که البته این تنها پردازنده موجود در ‏A1200‎‏ نیست چراکه پردازنده دیگری از خانواده ‏ARM‏ نیز جهت بالا بردن سرعت ‏دستگاه در درون آن گنجانده شده است.
‏A1200‎‏ دارای 64 مگابایت حافظه داخلی ست که از این مقدار 3.5 مگابایت جهت ‏ذخیره کنتاکتها و 52 مگابایت توسط سیستم عامل اشغال شده است و از هشت مگابایت باقیمانده می توان بطرز دلخواه ‏استفاده کرد! که البته استفاده از یک کارت حافظه پر و پیمان جهت اینکار بهتر است تا استفاده از این حافظه ناقابل.‏
استفاده از صفحه حساس به تماس ‏A1200‎‏ کاری کاملا راحت و آسان است و در بسیاری از موارد حتی احتیاجی هم به قلم ‏دستگاه احساس نمی شود چراکه آیکون های به نمایش درآمده کاملا بزرگ و راحت هستند که با انگشت نیز می توان کاملا با ‏آنها راحت بود.

motorola-a1200-05.jpg

یکی از خصوصیات جالبی که بازهم فقط مختص موتورولا ست این است که در منوی پیام و در هنگام تایپ کردن ‏خصوصیت جالبی با نام ‏Predictive Text Input‏ وجود دارد که مشابه دیکشنری ‏T9‎‏ در بقیه گوشی ها عمل می کند با این ‏تفاوت که در اینجا شما هرچه تایپ می کنید در حافظه آن می ماند (حتی مواردی که به زبان انگلیسی هم نباشد) و در دفعه ‏بعد تمامی این کلمات را تنها با نوشتن اولین حرف آن به یاد شما می آورد و این کاملا در سرعت تایپ شما موثر است. علاوه ‏بر این امکان نوشتن مستقیم توسط قلم و خصوصیت ‏Handwriting Recognition‏ نیز در ‏A1200‎‏ موجود است.‏
یکی از قسمتهای بسیار کامل این گوشی بدون شک دفترچه تلفن آن است که در آن از لحاظ نظری محدودیتی جهت تعداد ‏اسامی وجودد ندارد ولی در عمل این تعداد توسط حافظه 3.5 مگابایتی این قسمت محدود می گردد. در اینجا برای هر کنتاکت ‏می توان دو شماره موبایل ، دو شماره خانه، دو شماره محل کار ،شماره فاکس ، دو عدد ایمیل ، دو آدرس ‏PTT‏ ، ‏ID‏ شخص در ‏چت، بهمراه عکس و زنگ دلخواه نسبت داد. در قسمت آدرس نیز می توان دو آدرس ، یکی برای خانه و دیگری برای محل کار ‏تعیین کرد. که البته در این قسمت زیر منوهای نسبتا زیاد دیگری نیز می توان یافت از قبیل : کد پستی ، کشور ، استان ، ‏نشانی ‏Web Page‏ ، تاریخ تولد ، تاریخ ازدواج بهمراه تاریخ تولد فرزندان و چندین و چند گزینه دیگر. البته در هر بار مرور اسامی ‏لازم نیست این لیست عریض و طویل را بالا و پائین بروید و می توانید تعیین کنید که گوشی فقط یک قسمت (مثلا اسم کوچک ‏افراد) را نشان دهد.
در هنگام نمایش اسامی دو شیوه نمایش قابل انتخاب کردن است یکی شیوه نمایش لیستی و دیگری ‏لیست بهمراه ‏Thumnail‏ که در حالت اخیر آیکون 3×3 کوچکی در کنار هر اسم می تواند به نمایش درآید که در هنگام دریافت ‏تماس از آن شخص نیز این آیکون بهمراه اسم آن شخص بروی صفحه دیده می شود. قابلیت جستجو در میان اسامی موجود ‏نیز بسیار سریع و آسان صورت می گیرد.
قابلیت تشخیص اسامی و شماره های موجود بروی کارت ویزیت توسط دوربین ‏گوشی و افزودن آن به دفتر تلفن نیز یکی دیگر از قابلیت های ‏A1200‎‏ به شمار می رود. از دیگر کارکردهای این دفتر تلفن انتقال ‏بدون دردسر اسامی به سایر گوشی ها و ‏Synchronize‏ شدن آن با نرم افزار ‏Outlook‏ می باشد. در مجموع دفترچه تلفن ‏A1200‎‏ یکی از بهترین نمونه های موجود در میان رقیبانش می باشد.‏
قسمت ‏Message‏ نیز بغیر از نکات معمول که در ساختار همه گوشی ها وجود دارد حاوی یک نکته جدید است که درآن می ‏توان تمامی پیام های دلخواه (اعم از ‏SMS‏ ، ‏MMS‏ و…) را به فولدر های ساخته شده توسط کاربر برد و سپس این فولدر ها را با ‏Password‏ محافظت نمود . تنها نکته منفی در این قسمت این است که این فولدر ها را بروی کارت حافظه نمی توان ساخت و ‏تنها باید به حافظه داخلی نسبتا کم گوشی قناعت کرد.‏
قسمت ذخیره اطلاعات تماس ها نیز دارای سه قسمت برای ‏Missed ‎،Received‏ و ‏Dialed‏ می باشد که هر کدام تا 30 عنوان ‏را با جزئیات کامل در خود ذخیره می کنند.‏
File Manager‏ گوشی نیز در نوع خود قابل توجه است : توسط آن می توان فایل ها و فولدر های موجود را جابجا ، کپی  و یا ‏حذف نمود و حتی می توان بوسیله آن فایلها را بصورت دسته جمعی توسط بلوتوث انتقال داد. نمایش فولدر های موجود در ‏گوشی نیز به فرم ‏Thumbnail‏ امکان پذیر است . علاوه بر این جستجو در میان فایلها و فولدر ها نیز براحتی توسط این مرورگر ‏داخلی انجام می گیرد.‏
و اما در مورد دوربین : همانگونه که گفته شد دوربین ‏A1200‎‏ از نوع 2 مگاپیکسلی ست که تنظیم ماکرو آن نیز بصورت مکانیکی ‏و بروی لنز دوربین قرار دارد . در درون منوی دوربین تنظیمات فراوانی نظیر تنظیم حالت شب ، تنظیم نور سفید ، تنظیم حالت ‏عکاسی (‏Black/White‏ ، ‏Sepia‏ و…) و چندین گزینه سودمند دیگر یافت می شود.
در مجموع عکس های گرفته شده توسط ‏این دوربین در نور روز دارای کیفیتی کاملا رضایت بخش هستند ولیکن در محیط های با نور کم، کیفیت آنها بطرز کاملا مشهودی ‏افت می کند که نبود فلش نیز در این قسمت به این قضیه کمک می کند. از نکات مثبت این دوربین این است که با کمی ‏تنظیمات عکس ها می توانند بصورت تمام صفحه به نمایش درآیند. و نکته دیگر نیز اینکه در هنگامیکه صفحه نیمه شفاف روئی ‏بسته است عکس ها بصورت عمودی به نمایش در می آیند. در زمینه فیلمبرداری این دوربین حرف چندانی برای گفتن ندارد و با ‏دو رزولوشن دلخواه 96×128 یا 144×176 پیکسل اقدام به فیلمبرداری می کند که در عمل آنچنان چنگی به دل نمی زند.‏

motorola-a1200-06.jpg

Real Player‏ موچود در ‏A1200‎‏ هر دو فرم صوتی و تصویری را پشتیبانی می کند. از امکانات این پلیر یکی عقب و جلو بردن ‏پیشرفته در حین پخش بهمراه قابلیت ارسال فایلها بصورت مستقیم از درون پلیر توسط بلوتوث به دیگر وسایل را می توان نام ‏برد. علاوه بر آن پشتیبانی از  ‏Playlist‏ ها بهمراه پخش تصادفی آهنگ و اکولایزرهای پیشرفته(در ‏A1200i‏) نیز در این پلیر تعبیه ‏شده است.
فرمتهای مورد پشتیبانی توسط این پلیر عبارتند از : ‏MP3‎‏ ، ‏WMA v9‎‏ ، ‏Real Audio‏ ،‏AAC‏ و ‏AAC+‎‏ و فایلهای ‏تصویری نیز به فرم ‏QVGA‏ و در حالت تمام صفحه به نمایش در می آید. در حال حاضر تمامی فرمتهای تصویری را نمی توان با ‏‏30 فریم در ثانیه مشاهده کرد که ممکن است این مشکل در آینده حل شود.
رادیو ‏FM‏ با قابلیت ذخیره 30 ایستگاه نیز در ‏A1200‎‏ تعبیه شده است. از لحاظ میزان بلندی صدای این گوشی با اینکه به اندازه کافی جهت شنیدن صدای زنگ حتی در یک ‏محیط شلوغ کافی به نظر می رسد ولیکن نسبت به گوشی های هم رده خود در لیست موتورولا از لحاظ بلندی و وضوح کمی ‏عقب تر قرار می گیرد.
از لحاظ امکانات ارتباطی ‏A1200‎‏ با پشتیبانی از  فرکانس های چهار گانه ‏GSM‏ بهمراه ‏GPRS‏ و ‏EDGE‏ (فقط در ‏A1200i‏) در ‏سطح متوسطی از لحاظ ارتباطی قرار دارد علاوه بر آن بلوتوث نسخه 2.0 با قابلیت ‏A2DP‏ بهمراه پورت ‏Mini USB‏ نیز در این ‏لیست جای دارند.‏
از دیگر خصوصیات این گوشی زیبا ‏Application‏ ی ست با نام ‏Picsel Viewer‏ که در آن فایلهای ‏Office‏ همچون ‏Word ‎‏ ، ‏Excel‏ و ‏Powerpoint‏ را می توان مشاهده کرد و علاوه بر آن ، این برنامه می تواند فایل های ‏Adobe Acrobat‏ و تصاویر را نیز به نمایش ‏بگذارد.‏
با اتصال گوشی به کامپیوتر از طریق پورت ‏USB‏ علاوه بر گزینه هایی جهت ‏Synchronize‏ کردن آن، می توان گزینه های مودم و ‏Mass Storage‏ رانیز برگزید.‏
بهرحال ‏A1200‎‏ یکی از متفاوت ترین گوشی های حال حاضر دنیا ست که با قیمتی نزدیک به 250 هزار تومان در بازار ایران نیز ‏حضور دارد و خرید آن باتوجه به قیمت مناسبش و ظاهر متفاوتش خالی از لطف نیست.‏

توجه: این مقاله به صورت اختصاصی برای ‏Writeage.com‏ نوشته شده درج تمام یا قسمتی از ‏این ‏مطلب، ‏تنها با ذکر نام سایت و آدرس دقیق این صفحه مجاز است.

53 دیدگاه

 1. سلام من 5 سال دارم عاشقشم فارسيشم كردم هركيم ديده عاشقش شده باطريشم خراب شد ولي به 4باطري 1 باطري اصلي تو الادين گير اوردم فقط تم بلد نيستم نصب كنم كسي بلده ممنون ميشم راهنمايي كن

 2. سلام من 2 سال اين گوشي دارم ولي باتري گوشيم خراب و هنوز واسش باتري پيدا نكردم ميشه يه سايت خوب واسه خريد باتري بهم معرفي كنيد من تهران نيستم

 3. سلام من هم موتورولا a1200 دارم 2 سال باهاش کار کردوم باطریش ضعیف شد 6باطری خریدم ولی اصلا کار نمی کنه توش
  خسته شدم نمی دونم چیکار کنم

 4. با سلام گوشی موتورولا A1200 دارم که تا به حال 5 تا باطری عوض کردم وقتی شارژش خالی میشه دیگه شارژ نمیشه مشکل چیه لطفا منو راهنمایی کنین

 5. سلام. من یک سال و نیمه که این گوشی را دارم. کلا ازش راضی هستم و در این رنح قیمت یکی از بهترین هاست.
  فقط حافظه داخلیش کمی اذیت می کنه. 3.5 مگ برای کانتکت و اس ام اس کمی اذیت می کنه. و البته delivery report را هم باید برای هر sms به صورت دستی تنظیم کرد و متاسفانه delivery ها جایی از گوشی ثبت نمیشه.
  ولی واقعا دوست داشتنیه.

 6. سلام بنده یکی از طرفداران موتورولا هستم خودم هم همین گوشی رو برای دوستان پبشنهاد میکنم.هر کس هم در هر موردی سوال یا کمکی خواست مثل فلش کردن و …در خدمتم با ایمیل هم میتونم کمکش کنم.
  flash ,theme install , pkg install ,pkgn,,……

 7. سلام
  چطوري آرش جون خوبي!!
  آرش جون من حدود دو ماهي ميشه كه اين گوشي را خريدم ولي با زياد با كارايي گوشي آشنا نيستم.
  چه جوري برنامه بريزيم تم و نرم افزار و …
  ممنون ميشوم كمكم كني
  راستي در مورد قسمت ويس كامند هم يه توضيحي به هم بده
  مرسي

 8. سلام
  مهم: فارسی ساز A1200 هم رسید! برای دریافت اون به این آدرس مراجعه كنید.
  http://mobpc.parsiblog.com/557959.htm
  آخرین قیمت اون در مشهد تیرماه 87 به مبلغ230 است. بنده نیز طی چند روز آینده جزو A1200یی ها خواهم شد!
  ضمنا این مطلب و نیز نظرات دوستان برای من بسیار مفید بود. باز هم به اینجا سر میزنم.
  یا علی

ارسال یک پاسخ