هواوی هم گوشی با صفحه‌نمایش QHD می‌سازد؟

0
2696
ارائه صفحه‌نمایش 2K یا QHD در پرچمدار بعدی هواوی

هواوی یکی از معدود شرکت‌هایی ست که هنوز در سال 2016 نیز تمایلی به استفاده از پنل‌های با وضوح بالاتر QHD یا 2560×1440 پیکسلی از خود نشان نمی‌دهد این رویه که سال گذشته نیز توسط مدیرعامل این شرکت Yu Chengdong نیز بر آن تاکید شد ظاهرا به طور کامل در حال تغییر است و این شرکت بنابه دلائلی مجبور به استفاده از این فناوری شده است.

نکته‌ای که سال گذشته در گفتار CEO هواوی Yu Chengdong در این زمینه منعکس شد طبق معمول به ناتوانی چشم انسان در تفکیک فشردگی‌های بالای پنل‌های QHD ارتباط داشت که غیر مستقیم بر دوام باتری و توان گرافیکی اسمارت‌فون نیز تاثیر منفی برجای می‌گذارد. امسال اما به دلیل ترند بسیار قدرتمند شکل گرفته در بازار پیرامون مسئله واقعیت مجازی یا VR، این شرایط در حال تغییر است و از همین رو نظر مدیرعامل هواوی نیز متناسب با آن تغییر کرده است.

ارائه صفحه‌نمایش 2K یا QHD در پرچمدار بعدی هواوی

Yu Chengdong در نظر جدید این شرکت که در شبکه اجتماعی چینی Weibo منتشر شده است در پاسخ به سوالی در این مورد با وجود آنکه در مورد کارایی و کاربرد گوشی‌های 2K سال گذشته با تردید نگریسته است اما به این موضوع نیز اشاره کرده که کاربران موبایل در حال حاضر گوشی‌های دارای پنل QHD یا 2K را بر پنل‌های فول اچ‌دی یا 1080p ترجیح می‌دهند و هواوی نیز تلاش خود را برای پاسخگویی به این نیاز به کار خواهد بست.

Yu اضافه کرده است: “سال گذشته من یک گوشی 2K را مطمئنا خریداری نمی‌کردم چرا که مصرف انرژی در آن بالا بوده و هیچ تفاوتی [نسبت به یک صفحه‌نمایش 1080p] در آن از نگاه چشمان من وجود نداشت. اما اینک من نظرم را عوض کردم و گوشی بعدی من به دلیل اینکه VR را دوست دارم 2K‌خواهد بود.”

ارائه صفحه‌نمایش 2K یا QHD در پرچمدار بعدی هواوی

اجرای بی‌نقص واقعیت مجازی یا VR‌ نیازی به صفحه‌نمایشی با وضوح بالا خواهد داشت و در حال حاضر هیچیک از گوشی‌های هواوی از وضوح 2K بهره نمی‌برد بنابراین به روشنی باید منتظر پرچمدار بعدی هواوی با پنل 2K باشیم.

منبع

ارسال یک پاسخ