آیفون بعدی با 3 گیگابایت RAM می‌آید؟

0
1791
احتمال ارائه آیفون بعدی با 3 گیگابایت رم

یکی از برتری‌های همیشگی اسمارت‌فون‌های اندرویدی بر آیفون‌های هم‌رده آنها در سال‌ها اخیر به حافظه رم بیشتر گوشی‌های اندرویدی تعلق داشت؛ این مسئله جدا از تفاوت سیستم‌عامل‌ها و نیاز کمتر پلتفرم iOS به حافظه رم همواره برتری کاذبی را در این زمینه ایجاد می‌کرد. اینک اطلاعات جدیدی به دست آمده که به حضور احتمالی 3 گیگابایت رم در آیفون بعدی اپل اشاره دارد.

این گزارش که از سوی منابع آسیایی ارائه شده به طور کلی به مشکلات تامین حافظه‌های DRAM در گوشی‌های موبایل اشاره دارد و در آن تلویحا به ارتقا حافظه رم آیفون از 2 به 3 گیگابایت و همچنین آغاز به کار گیری رم‌های 6 گیگابایتی در گوشی‌های اندرویدی اشاره دارد. در این میان دیگر نکته اشاره شده در این گزارش افزایش قیمت حافظه‌ها و چیپ‌های DRAM است که جدا از حضور گسترده آنها در گوشی‌های موبایل به استفاده بیشتر از حافظه‌های SSD در کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها نیز بی‌ارتباط نیست.

احتمال ارائه آیفون بعدی با 3 گیگابایت رم

این ارتقا حجم حافظه رم به احتمال در صورت به واقعیت پیوستن ممکن است تنها در نسخه بزرگ‌تر دستگاه (Plus، Pro و یا با هر اسم دیگری که ارائه شود) رخ دهد که تا مشاهده آن باید حداقل طبق اخبار تایید نشده تا هفته اول سپتامبر (11 تا 17 شهریور) به انتظار نشست.

منبع

ارسال یک پاسخ