پنل 1080p و اسنپ‌دراگون 820 در نکسوس Sailfish

0
2006
افشای اطلاعات جدید در مورد نکسوس sailfish

آنچه تا به امروز در مورد نکسوس‌های سال 2016 شرکت گوگل تقریبا مسجل شده، سپردن وظیفه ساخت آنها به HTC است. طبق خبرهای به دست آمده باید منتظر دو نکسوس مختلف از سوی HTC در سال جاری باشیم که یکی از آنها با کد نام Sailfish نمونه ساده‌تر و ارزان‌تر و دیگری با کد نام Marlin نمونه پیشرفته‌تر است طبق اخبار امروز Sailfish دارای پنل 1080p و اسنپ‌دراگون 820 است.

چندی پیش برخی اطلاعات در مورد مشخصات سخت‌افزاری نکسوس‌های احتمالی سال جاری میلادی از طریق یک بنچ‌مارک منتشر شد اطلاعات امروز اما از لیکر معروف Evan Blass که بیشتر آن را با ID‌ توئیتری آن یعنی evleaks می‌شناسیم به دست آمده که در آن از طریق فایل build.prop نکسوس Sailfish گزینه‌های تازه‌ای در مورد این گوشی مشخص شده است. این فایل یکی از فایل‌های داخلی سیستم‌عامل اندروید است که برخی تنظیمات این پلتفرم را درون خود داشته و در آن بعضی اطلاعات سخت‌افزاری گوشی نیز دیده می شود.

افشای اطلاعات جدید در مورد نکسوس sailfish

از جمله اطلاعات مشهود در این فایل اشاره به پردازنده msm8996 است که کد نام پروسسور Snapdragon 820 بوده و از طریق در صورت صحت این فایل می‌توان از حضور این چیپ‌ست قدرتمند در Sailfish اطمینان داشت. در این میان چون Sailfish نسبت به Marlin ضعیف‌تر و ارزان‌تر است احتمال اینکه Marlin از نسخه اورکلاک شده SD820 یعنی Snpadragon 821 بهره ببرد کاملا تقویت می‌شود. دیگر تکه اطلاعات جالب در این فایل اشاره به فشردگی تصویر 420ppi صفحه‌نمایش است که در صورتی که سایز 5.2 اینچی اشاره شده در شایعات پیش از این برای این گوشی صحیح باشد، این تراکم به روشنی به وضوح فول اچ‌دی یا 1920×1080 پیکسلی در این مدل اشاره دارد.

منبع

ارسال یک پاسخ