Odyssey VR پلاس هدست جدید واقعیت ترکیبی سامسونگ

0
1151
Odyssey VR پلاس هدست جدید واقعیت ترکیبی سامسونگ

هدست واقعیت ترکیبی Odyseey VR سامسونگ تقریبا یک سال پیش در چنین روزهائی معرفی شد؛ این هدست که بر پایه پلتفرم واقعیت ترکیبی مایکروسافت ساخته شده بود لبته به طور کامل به تجربه‌های پیشین در این کلاس شباهت نداشت و برخی تفاوت‌های ریز و درشت از جمله دو دوربین در بخش جلویی دستگاه، آن را از دیگر نمونه‌های مشابه مثل هدست واقعیت ترکیبی ایسوس مجزا می‌کرد. سامسونگ امروز نسل جدید این هدست را با نام Odyssey VR پلاس به نمایش گذاشت که از لحاظ ظاهری تغییر بزرگ و تعیین‌کننده‌ای را تجربه نکرده و در عمل نیز شباهت‌های نزدیکی با نمونه سال گذشته دارد. بزرگ‌ترین Odyssey VR پلاس به صفحه‌نمایش‌های آن تعلق دارد که با وجود آنکه هنوز 3.5 اینچی AMOLED‌ هستند اما با ارائه یک ویژگی جدید سعی در بهتر کردن تجربه استفاده کاربران دارند.

Odyssey VR پلاس هدست جدید واقعیت ترکیبی سامسونگ

یکی از مشکلات اصلی کاربران در حین استفاده از این هدست،‌ مشاهده پیکسل‌های صفحه‌نمایش از فاصله بسیار نزدیک و ایجاد افکتی به اسم Screen door یا درِ نمایشگر است که باعث سرگیجه و حتی تهوع می‌شود؛ در Odyssey VR پلاس از یک شبکه (grid) جدید روی پنل استافده شده که نور خروجی از هر پیکسل را پخش کرده و تصویر را برای پر کردن فواصل بین پیکسل‌ها، بازسازی می‌کند.

Odyssey VR پلاس هدست جدید واقعیت ترکیبی سامسونگ

جدا از این مورد، در هدست جدید سامسونگ از دریچه‌های بزرگ‌تری برای قرارگیری چشم استفاده شده که حالا 146 میلی‌متری هدست و پدینگ یا لایه نرم پیرامونی آنها نیز از ماده متخلخلی ضد عرقی ساخته شده که از مرطوب شدن این قسمت به علت برخورد با پوست جلوگیری می‌کند. به جز این موارد،‌ تقریبا همه چیز در هدست واقعیت ترکیبی جدید ساموسنگ از هدست‌های تنظیم شده توسط AKG با صدای 360 درجه‌ای گرفته تا میکروفون‌های دوگانه و میدان دید 110 درجه‌ای تغییری نسبت به گذشته نکرده‌اند.

Odyssey VR پلاس هدست جدید واقعیت ترکیبی سامسونگ

Odyssey VR پلاس مثل قبل با دو کنترلر حرکتی عرضه می‌شوند و درگاه HDMI 2.0 و USB 3.0 برای اتصال به کامپیوتر ویندوزی نیز برای آنها در نظر گرفته شده است. قیمت این مدل 499.99 دلار است که تغییری نسبت به سال قبل نداشته و از هم‌اکنون از وب‌سایت مایکروسافت و سامسونگ در آمریکا قابل تهیه است. سایر مناطق توزیع این هدست از جمله کره‌ جنوبی، چین، هنگ‌کنگ و برزیل نیز به زودی این هدست را دریافت خواهند کرد.

منبع

ارسال یک پاسخ