انتخاب درست یک پلیر (قسمت سوم)

4
4226

در دو قسمت قبلی باختصار از برخی خصوصیات پلیرها گفتیم در این قسمت سعی داریم تا با به پایان رساندن معرفی خصوصیات پلیرها وارد نکات مهم در نحوه انتخاب و خرید یک پلیر شویم.

4- سایر نکاتی که در مورد یک پلیر میبایست بدانیم :

علاوه بر آنچه که گفتیم پلیرهای امکانات دیگری نیز دارند که شامل:

الف – ، میکروفون : برای ضبط صدای زنده و موارد استفاده خبرنگاری وسیله ایده آلی محسوب می شود جائیکه در بعضی موارد کیفیت صدا حتی قابل رقابت با پورت ” لاین این ” ،که در قسمت قبلی توضیح دادیم ، است . حتی در بعضی از انواع پیشرفته پلیرها امکانی جهت تعیین فاصله شخص صحبت کننده با دستگاه وجود دارد که این خود با تنظیم دستگاه ، به ضبط صدای با کیفیت کمک می کند .

ب – ، رادیو اف ام : اگر مثل من از طرفداران صدا باشید حتما این خصوصیت برایتان بسیار جالب خواهد بود که وسیله گوش دادن به موسیقی بنحوی به یک رسانه تبدیل شده و برای اطلاع از اخبار در هر لحظه می توانید به رادیو گوش بدهید .

پ – ، پشتیبانی از فایلهای نوشتاری : تا بحال در مورد” e-book” چیزی شنیده اید ؟ کتابهای الکترونیکی یا همان ای بوکها در بسیاری از موارد حتی از انواع چاپی خود نیز پیشی گرفته اند . اگر دارای پلیری با صفحه نمایش نسبتا بزرگی هستید این خصوصیت بسیار مفید خواهد بود چون وقتتان را با کتاب خواندن پر می کند . ولی اگر پلیر با صفحه کوچک دارید بخاطر چشمهایتان هم که شده بیخیال این یکی شوید .

ت – ، نوع صفحه نمایش : در سالهای گذشته نمایشگرهای در این ابعاد فقط با تکنولوژی “ال سی دی” تولید میشد که مشکلات خاص خود را داشت از جمله اینکه زاویه دید آنها از طرفین بسیارکم بود ( تا بحال شده نمایشگر بغل دستیتان را دید بزنید و هیچ چیز نبینید !) و همچنین این نمایشگرها در نور مستقیم آفتاب در روز تقریبا سیاه میشدند و هیچ چیز پیدا نبود. هم اکنون به لطف فناوری نوعی نمایشگر پا به عرصه وجود گذاشته است که از تکنولوژی جدیدتری به نام” او ال ای دی OLED” سود می برد و علاوه براینکه زاویه دید آن تقریبا 180 درجه است ، در نور مستقیم خورشید هم کاملا خواناست .

ث – ، خصوصیات متفرقه :

دراین میان ویژگیهائی هم وجود دارد که بعضی پلیرها آنها را ارائه می دهند خصوصیاتی از قبیل :

پشتیبانی از بلوتوث ، باتری لیتیومی ، خروجی تلویزیون ، دوربین دیجیتال و عدم احتیاج به سی دی نصب که البته این آخری از همه مهمتر است .

در قسمتهای آینده سعی در معرفی پلیرهای برتر در هر کلاس خواهیم کرد . با ما باشید .

(ادامه دارد)

قسمت اول | قسمت دوم | قسمت چهارم | قسمت پنجم | قسمت آخر

4 دیدگاه

  1. دكتر بازم مثل همیشه از مطالبت استفاده كردیم.با اجازه صفحه ات رو هم برای چند نفر فرستادم. منتظر مطلب جدیدت در مورد choclate هستیم … با آرزوی موفقیت.

  2. سلام .ممنون از ادامه مطالب شما در رابطه با گوشی و مطالب پزشكی . باز هم جذاب ترش كنید من خوشحال می شم اگه بتونم مطالب جالبی در رابطه با پزشكی یا غیره برا ی جذاب تر شدن سایت معرفی كنم ولی نمی دونم چه طوری؟

  3. سلام آرش جان.مطالبتو خوندم خیلی جالب بود صفحه ات را هم برای همه فرستادم. امیدوارم همیشه مطالب سودمندی داشته باشی هر روز بهتر از دیروز.قربانت

ارسال یک پاسخ