سرمایه‌گذاری 7 میلیارد دلاری برای چیپ‌ست 7 و 10 نانومتری

0
1771
سرمایه‌گذاری 7 میلیارد دلاری برای چیپ‌ست 7 و 10 نانومتری

انحصارگرایی سامسونگ در تحت تملک گرفتن تمامی حجم تولید اولیه چیپ‌ست‌های Snapdragon 835 انتقادهای مشخصی را متوجه این شرکت نمود اما ظاهرا سامسونگ اهداف بلندپروازانه‌تری فراتر از SD835 داشته و سرمایه‌گذاری‌های بزرگی را در آینده در این صنعت انجام می‌دهد. طبق اطلاعات به دست آمده سامسونگ قرار است نزدیک به 7 میلیارد دلار در صنعت چیپ‌ست‌های 7 و 10 نانومتری هزینه کرده و بدین‌ترتیب خود را هرچه بیشتر در این صنعت سودآور مطرح کند.

طبق این اطلاعات سامسونگ قرار است به زودی در 13 مارچ سرمایه‌گذاری بزرگی را در شهر صنعتی Hwaseong در 40 کیلومتری جنوب غربی سئول روی چیپ‌ست‌های 10 نانومتری انجام داده و تجهیرات مورد نیاز برای این امر را نیز از پیش از این سفارش داده است. در سه ماهه دوم سال جاری میلادی سامسونگ 2.18 میلیارد دلار از این سرمایه‌گذاری را در زمینه فناوری 10 نانومتری هزینه کند که این هزینه هم در زمینه تولید Snapdragon 835 و هم در پروسسورهای Exynos 9 به کار گرفته می‌شود.

سامسونگ علاوه بر چیپ 10 نانومتری در زمینه چیپ‌ست‌های 7 نانومتری نیز فعال بوده و انتظار دارد تا سال 2018 بخش بزرگی از این بازار را در دست بگیرد. علت فعالیت گسترده سامسونگ در این رده بی‌شک با فعالیت TSMC بی‌ارتباط نیست، شرکتی که به احتمال قریب به یقین ساخت پروسسورهای A10 و A10X اپل را بر عهده گرفته است. سامسونگ قرار است بخش بزرگی از این سرمایه‌گذاری را با رقم هنگفت 5.23 میلیارد دلاری را برای ساخت 30 هزار ویفر 7 نانومتری در هر ماه هزینه کند

منبع

ارسال یک پاسخ