تایزن برای همه تلویزیون‌های هوشمند 2015 سامسونگ

0
2463
تایزن روی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ در سال 2015

تلویزیون‌های هوشمند تا همین یکی دو سال گذشته تنها امکان اجرای برخی برنامه‌های خاص و انگشت شمار را ارائه می‌دادند اینک اما سیستم عامل‌های جدید در حال انتقال روی این پلتفرم‌ها هستند که از آن جمله باید به WebOS در تلویزیون‌های ال‌جی اشاره کرد. این بار سامسونگ نیز  اعلام کرده که تمامی تلویزیون‌های هوشمند این برند در سال 2015 با سیستم‌عامل Tizen ارائه می‌شود.

صحبت از انتقال تایزن به تلویزیون در حالی‌که هنوز سامسونگ نخستین گوشی تایزنی خود را پس از بارها به تعویق افتادن به صورت رسمی به بازارهای جهانی عرضه نکرده است چندان حالب به نظر نمی‌رسد اما در سوی دیگر با حضور یک سیستم‌عامل مشخص روی تلویزیون مطمئنا در آینده نزدیک برنامه‌نویسان متعددی به سمت توسعه اپلیکیشن‌های جدید برای این پلتفرم جذب خواهند شد.

تایزن روی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ در سال 2015

تایزن سیستم‌عامل اپن‌سورس مبتنی بر لینوکس است که توسط سامسونگ و اینتل با هدف حضور در موبایل‌های هوشمند توسعه داده شد و اینک در تلویزیون‌ها نیز به‌کار گرفته می‌شود. حضور تایزن بی‌شک در افزایش قابلیت‌های مولتی‌تسکینگ (انجام چند کار در یک لحظه) موثر بوده و بکار گیری آن در پنل‌های آینده سامسونگ با خبر هفته گذشته خضور اپلیکیشن PS Now برای دسترسی به بازی‌های پلی‌استیشن 3 و 4 سونی به صورت مستقیم روی تلویزیون‌های سامسونگ نیز نمی‌تواند بی‌ارتباط باشد. هنوز تلویزیون‌های سامسونگ با سیستم‌عامل تایزن معرفی نشده‌اند اما اینک می‌توان به صراحت در مورد حضور آن‌ها در CES 2015 سخن گفت.

منبع

ارسال یک پاسخ