حذف نام سامسونگ از S6 و S6 Edge در ژاپن

0
1328
حذف عنوان سامسونگ از S6 و S6 Edge های به فروش رسیده در ژاپن

بازار ژاپن یکی از خاص‌ترین بازارهای دنیا است و همانطور که روز گذشته در مورد پر فروش‌ترین گوشی‌های هوشمند در این کشور سخن گفتیم، پیش‌بینی فروش برندهای موفق (به جز اپل) در آن کار آسانی نیست. سامسونگ یکی از این برندهای موفق است که با وجود مقبولیت جهانی، در بازار ژاپن به هیچ عنوان موفق نیست و از همین رو تصمیم به حذف نام در سری پرچمدار خود گرفته است.

سهم سامسونگ از کل فروش گوشی‌های هوشمند در بازار ژاپن کمتر از 5 درصد است و این در حالی است که اپل و گوشی‌های آیفون این برند نزدیک به 40 درصد این بازار را به تنهایی به خود اختصاص داده‌‌اند. خریداران و کاربران ژاپنی بدین ترتیب چندان علاقه‌ای به نام و برند سامسونگ نداشته و شاید همین موضوع، علت اصلی فروش پایین سامسونگ در این بازار را تشکیل بدهد. این حساسیت در مورد نام تجاری گلکسی ظاهرا به اندازه خود نام سامسونگ نیست.

حذف عنوان سامسونگ از S6 و S6 Edge - گلکسی اس 6 - اس 6 اج

حذف عنوان سامسونگ از S6 و S6 Edge های به فروش رسیده در ژاپن

حذف عنوان سامسونگ از S6 و S6 Edge های به فروش رسیده در ژاپن

سامسونگ با این استدلال تصمیم عجیبی گرفته و نام خود را از گوشی‌های پرچمدار این برند یعنی Galaxy S6 و Galaxy S6 Edge حذف کرده است؛ بدین‌ترتیب این هر دو گوشی در بازار ژاپن بدون نام سامسونگ و تنها با عنوان Galaxy و نام اپراتور (برای نسخه‌های لاک) ارائه می‌شود تا شاید این موضوع بتواند گره‌ای از مشکلات سامسونگ در کشور آفتاب تابان را بگشاید.

منبع

ارسال یک پاسخ