سامسونگ و ساخت پرحجم‌ترین microSD جهان:‌ 256GB

0
2241
رونمایی از کارت حافظه microsd با ظرفیت 256 گیگابایت توسط سامسونگ

نزدیک به یک سال پیش شرکت سن‌دیسک موفق به ساختن اولین کارت حافظه microSD‌ جهان با ظرفیت فوق‌العاده 200 گیگابایت شد یک سال پش از آن اینک نوبت به سامسونگ رسیده تا در این زمینه عرض اندام کند. این شرکت از حجیم‌ترین کارت حافظه microSD دنیا با شرفیت 256 گیگابایت رونمایی کرد که در زمینه سرعت نیز حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد و البته قیمت آن بسیار بالاست.

این کارت 256 گیگابایتی از نوع UHS-I کلاس 10 بوده و با فناوری V-NAND پیشرفته ساخته شده است که امکان دستیابی به سرعت 95MB/s در خواندن و 90MB/s در نوشتن را خواهد داشت. به گفته سامسونگ این کارت توانایی ذخیره 12 ساعت ویدئوی 4K، تا 33 ساعت ویدئوی 1080p و تا 46 ساعت ویدئوی 720p را دارد که برای اسمارت‌فون‌های پیشرفته امروزی با دوربین‌های با کیفیت خبر بسیار خوبی محسوب می‌شود. در بخش امنیت داده‌ها این کار با پشتیبانی از استاندارد IP x7 نه‌تنها ضد آب است بلکه در مقابل مغناطیس، اشعه ایکس و حرارت محیط نیز مشکلی برای آن ایجاد نمی‌شود.

رونمایی از کارت حافظه microsd با ظرفیت 256 گیگابایت توسط سامسونگ

اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که این کارت در چه گوشی‌های موبایلی قابل استفاده است. به طور کلی تمامی اسمارت‌فون‌هایی که از استاندارد SD XC پشتیبانی می‌کنند و در مقابل حداکثر ظرفیت قابل ارتقا کارت حافظه آنها عددی بیشتر از 32 گیگابایت (64، 128 یا 200 گیگابایت) نوشته شده است می‌توانند از این کارت حافظه استفاده کنند اگر ترغیب شده‌اید که این کارت را تهیه کنید باید اطلاع داشته باشید که این کارت microSD چندان نیز ارزان نیست و زمانی که ماه آینده در بیش از 50 کشور جهان در دسترس قرار می‌گیرد، با 10 سال وارانتی 249.99 دلار قیمت خواهد داشت!

منبع

ارسال یک پاسخ