شارپ اولین صفحه‌نمایش 4K موبایلی را معرفی کرد

0
1496
معرفی صفحه‌نمایش 5.5 اینچی 4k شارپ

تا همین چند سال پیش حتی تصور گذشتن از رزولوشن‌های دست نیافته HD و فول اچ‌دی نیز در گوشی‌های موبایل غیر ممکن می‌نمود اینک اما در یکی دو سال گذشته نه‌‌تنها از فول اچ‌دی عبور کردیم و وضوح QHD حرف اول را در پرچمداران می‌زند بلکه اینک صحبت از وضوح 4K نیز به میان آمده است. در همین رابطه شرکت شارپ امروز صفحه‌نمایش 5.5 اینچی 4K خود را به نمایش گذاشت.

صحبت از پنل‌های موبایلی 4K البته از مدتی پیش آغاز شده و سامسونگ نیز به صورت نیمه رسمی به حضور این صفحه‌نمایش 4K AMOLED در پنل فبلت آینده این برند یعنی Note 5 اشاره داشته است. شارپ اما در این زمینه از دیگران سریع‌تر عمل کرده و امروز نخستین صفحه‌نمایش 5.5 اینچی را با وضوح 3840×2160 پیکسل یا همان 4K به معرض نمایش گذاشت. این صفحه‌‌نمایش که با فناوری پیشرفته IGZO شارپ تولید می‌شود برای تولید انبوه در سال 2016 برنامه ریزی شده است. نکته حیرت آور در مورد این صفحه‌نمایش به فشردگی خیره‌کننده 806 پیکسل در هر اینچ تعلق دارد که استاندارد امروز را نزدیک به 2 برابر بیشتر می‌کند.

معرفی صفحه‌نمایش 5.5 اینچی 4k شارپ

معرفی صفحه‌نمایش 5.5 اینچی 4k شارپ

اگر فکر می‌کنید که این نهایت تکنولوژی صفحه‌نمایش در سال‌های پیش رو خواهد بود بهتر است در این ایده تجدید نظر کنید چرا که شرکت LG‌ هم‌اینک در حال ساخت صفحه‌نمایش 27 اینچی 8K برای شرکت اپل بوده و کوچک‌سازی این صفحه‌نمایش در ابعاد یک گوشی موبایل ممکن است اندکی زمان‌بر باشد اما دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد. در آن هنگام و در زمان رسیدن به وضوح 7680×4320 پیکسلی (یا 8K) برای یک موبایل، این صفحه‌نمایش 16 برابر پیکسل‌های پیشتری در مقایسه با یک پنل فول اچ‌دی مدرن امروزی خواهد داشت.

منبع

ارسال یک پاسخ