سونی معرفی کرد: Alpha 7 II دوربین فول‌فریم بدون آینه

0
4038
معرفی دوربین sony alpha 7 ii

سونی، دوربین حرفه‌ای و گران‌قیمت Alpha 7 این برند را با مدلی جدید آپگرید کرد. Alpha 7 یکی از نخستین دوربین‌های فول‌فریم بدون آینه محسوب می‌شد که مسئله حجم و وزن همیشگی دوربین‌های این کلاس را با بهبود روبرو ساخته و عکاسان حرفه‌ای در کلاس‌های مختلف را با آپشن جدیدی روبرو ساخت حالا Alpha 7 II تجربه مدل قبلی را با امکانات جدیدی روبرو ساخته است.

مشخصات این دوربین نسبت به گذشته در موارد اصلی با تغییرات بزرگی روبرو نشده است. دوربین همچنان 24 مگاپیکسل وضوح دارد و سایز سنسور آن همچنان فول فریم یا 23.9×35.8 میلیمتر است. اما تغییر اصلی این دوربین به سیستم لرزش‌گیر 5 جهته مبتنی بر جابجایی سنسور (Sensor-shift) وابسته است که در دوربین‌های بدون آینه فول‌فریم قابلیت جدیدی به حساب می‌آید. این سیستم IS به گفته سونی و طبق استاندارد CIPA می‌تواند تا 4.5 پله بیشتر از لرزش جلوگیری کند.

در این دوربین نیز مثل گذشته از 117 نقطه فوکوس مبتنی بر Phase detection و 25 نقطه فوکوس مبتنی بر Contrast detection پشتیبانی می‌شود اما طبق ادعای سونی در این دوربین، سرعت فوکوس تا 30 درصد و پروسه دنبال کردن سوزه تا 1.5 برابر بهبود پیدا کرده است که این دو مهم با تکنولوژی انحصاری تحلیل تصویر صورت می‌پذیرد.

در بخش فیلم‌برداری این دوربین از کدک XAVC S پشتیبانی می‌شود که قادر است تصاویری با وضوح 1080p با 60 فریم در ثانیه با بیت‌ریت 50Mbps شکار کند.

sony-alpha-7-ii sony-alpha-7-ii
sony-alpha-7-ii sony-alpha-7-ii

در بخش طراحی بزرگ‌ترین تفاوت مابین Alpha 7 و Alpha 7 II به بزرگ شدن grip و افزوده شدن چرخ تغییر حالت جلویی (front dial) در مدل دوم مرتبط می‌شود. تغییر جنس پنل جلویی از پلاستیک به منیزیم و جابجایی کلید شاتر از دیگر تغییرات این دوربین است.

Sony Alpha 7 II در پنجم دسامبر با قیمتی نامشخص ابتدا به بازار ژاپن ارائه می‌شود.

منبع

ارسال یک پاسخ