زلزله کارخانه سنسور دوربین سونی را تعطیل کرد

0
2236
تعطیل شدن کارخانه سنسورهای cmos سونی بر اثر زلزله ژاپن

زلزله بزرگ روز پنجشنبه و شبه در کشور ژاپن نه‌‌تنها بسیاری از افراد عادی را در گیر خود ساخته بلکه شرکتی همچون سونی نیز از صدمات ناشی از این رویداد طبیعی برکنار نبوده است. بزرگ‌ترین مشکل سونی در این میان احبار به تعطیل کردن کارخانه ساخت سنسورهای CMOS دوربین‌های موبایلی است که نه‌تنها در دوربین‌های موبایلی سونی بلکه در دیگر برندها از جمله اپل نیز دیده می‌شود.

کارخانه تولید سنسورهای دوربین سونی در شهر کوماموتو در جنوب ژاپن قرار دارد که پس از زلزله برای برآورد ساختن میزان خسارت‌ها و مشکلاتی که این رویداد برای آن ایجاد کرده همچنان بسته مانده است. علاوه بر مشکلات کارخانه کوماموتو سونی همچنان مجبور شده است که بخشی از کارخانه خود در ناگازاکی را نیز تعطیل کند که از قرار معلوم این قسمت از کارخانه نیز در پروسه ساخت سنسور دوربین‌های موبایلی نقش دارد. سونی هنوز برآوردی از میزان خسارات و زمان احتمالی بازگشایی دوباره این کارخانه‌ها منتشر نکرده اما طبق اطلاعات ارائه شده از سوی این برند، سونی با تکیه بر تولیدات حاضر در انبارهای خود می‌تواند حداقل تا مدتی تامین‌کننده نیاز خود و دیگر شرکت‌های سازنده گوشی‌های موبایل در این زمینه باشد.

تعطیل شدن کارخانه سنسورهای cmos سونی بر اثر زلزله ژاپن

سونی در حال حاضر سهم بازاری در حدود 40 درصد از بیزینس سنسورهای CMOS دوربین‌های موبایلی را در اختیار دارد و بدین‌ترتیب در صورت طولانی شدن مشکل سونی تاثیر آن را بلافاصله در سطح جهانی می‌توان مشاهده کرد. سامسونگ به عنوان یکی از بزرگان دنیای اسمارت‌فون نیاز خود را در این زمینه از دو تولید‌کننده مختلف تامین کرده و از همین ابتدا اعلام کرده که در صورت طولانی‌شدن این مشکل نیز تاثیر چندانی از آن نمی‌پذیرد.

منبع

ارسال یک پاسخ