سونی موبایل کارخانه خود در برزیل را بست!

0
1725
متوقف شدن تولید گوشی‌های موبایل سونی در برزیل

شرکت سونی سال گذشته از حضور گسترده خود در بازار کشور برزیل با تولید محلی کالا در این کشور خبر داد. این حضور اما به دلیل مشکلات ایجاد شده برای این برند در این بازار با اختلال روبرو شده تا جایی‌که سونی تصمیم گرفته است تا تولید گوشی‌های موبایل این برند به صورت داخلی در این کشور را پایان دهد نگفته پیداست که مشکلات داخلی سونی نیز در این تصمیم بی‌تاثیر نبوده‌اند.

کشور برزیل این روزها با مشکلات سیاسی و اقتصادی متعددی دست و پنجه نرم می‌کند و این مشکلات طبیعتا دامن‌گیر شرکت‌ها و برندهایی که این کشور را به عنوان مقصد و بازار هدف خود برگزیده‌اند نیز خواهد شد. در همین راستا و با توجه به تصمیم دولت این کشور در حذف معافیت مالیاتی تولیدات داخلی این گشور با ارزشی فراتر از 1500 رئال برزیل (نزدیک به 444 دلار آمریکا)، شرکت سونی تصمیم گرفته است تا از این پس به چرخه تولید خود در کشور برزیل خاتمه دهد.

متوقف شدن تولید گوشی‌های موبایل سونی در برزیل

حضور سونی در برزیل البته به معنای تولید مستقیم این شرکت نبوده و این حضور از طریق شرکای این برند شامل فاکس‌کان و Arima صورت می‌پذیرفته است که از این پس همکاری سونی با آنها در این کشور خاتمه پیدا می‌کند. بخش موبایل شرکت سونی در طی یکی دو سال گذشته با مشکلات متعددی روبرو شده است و این مورد نیز به نوبه خود می‌تواند ضربه دیگری بر پیکره این شرکت وارد نماید.

منبع

ارسال یک پاسخ