رشد عجیب نسخه آزمایشی ویندوز 10 موبایل

0
977
آپدیت دنیم برای ویندوزفون

شرکت مایکروسافت چندی پیش برای ایجاد ایده در بین کاربران و تشویق برنامه‌نویسان برای پیوستن به ویندوز 10، نسخه آزمایشی از این سیستم‌عامل را برای برخی ویندوزفون‌ها عرضه کرد. حالا در یک طی بررسی جدید درصد کاربرانی که هنوز از این نسخه آزمایشی و طبیعتا مشکل‌دار استفاده می‌کنند به نزدیک به 2.3 درصد از جمعیت کلی خانواده ویندوزفون رسیده است.

آمار تازه در این رابطه، توسط AdDuplex ارائه شده که در طی آن با جزئیات فراوان به سیستم‌عامل ویندوزفون مایکروسافت پرداخته شده است. نخستین آمار در این میان به پراکندگی نسخه‌های مختلف ویندوزفون تعلق دارد که نسخه 8.1 با نزدیک به 74.2 درصد در صدر قرار دارد و نسخه‌های 8 و 7 جایگاه‌های دوم و سوم را دارند اما عجیب‌ترین آمار به نسخه آزمایشی ویندوز 10 تعلق دارد که ماه پیش تنها 0.7 درصد از کاربران را تشکیل می‌داد اما اینک این آمار با رشد 1.6 درصدی به 2.3 درصد رسیده است.

توزیع سیستم عامل ویندوزفون - نسخه آزمایشی ویندوز 10

در بخش برندهای تولیدکننده ویندوزفون همچنان مجموعه مایکروسافت/نوکیا نزدیک به 96.75 درصد از آمار را به خود اختصاص داده‌‌اند و اچ‌تی‌سی، سامسونگ و هواوی در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

توزیع سیستم عامل ویندوزفون - نسخه آزمایشی ویندوز 10

لومیا 520 در آمار محبوب‌ترین ویندوزفون‌های بازار هنوز با 21.6 درصد در صدر قرار دارد اما در ماه گذشته 1.5 درصد از محبوبیت خود را از دست داد که این میزان، تصادفا همان درصد افزایش محبوبیت دیگر گوشی پر فروش این رده یعنی Lumia 535 در طی یک ماه گذشته است.

توزیع سیستم عامل ویندوزفون - نسخه آزمایشی ویندوز 10

گزارش کامل AdDuplex را در اسلاید زیر می‌توانید مشاهده کنید.

منبع

ارسال یک پاسخ