این هدست واقعیت مجازی هواوی است: Huawei VR

0
2381
معرفی هدست واقعیت مجازی huawei VR

مدت بسیار کوتاهی از معرفی دو پرچمدار جدید سری P هواوی با نام‌های P9 و P9 Plus نگذشته است. این شرکت فناوری که اینک یکی از تعیین‌کننده‌ترین نام‌‌ها در دنیای اندروید فون‌ها به حساب می‌آید حالا قصد دارد در عرصه مرتبط دیگری در این صنعت وارد شود. هدست واقعیت مجازی این شرکت که به سادگی Huawei VR نامیده می‌شود قرار است در برخی جنبه‌ها اولین نمونه در نوع خود باشد.

این هدست واقعیت مجازی که از لحاظ ظاهر و عملکرد شباهت بسیار زیادی به Samsung Gear VR دارد برای گوشی‌های بزرگ (به طور مشخص P9 Plus ، P9  و Mate 8) طراحی شده و گوشی در بخش جلویی آن قرار می‌گیرد. نکته بسیار جالب در مورد این گوشی صدای فراگیر ارائه شده توسط آن است که هواوی از آن به عنوان صدای 360 درجه‌ای یاد کرده و آن را نخستین هدست واقعیت مجازی با این قابلیت می‌نامد. در این حالت صدای صحنه‌های مختلف متناسب با منبع صدا از همان جهت سوژه به گوش کاربران رسیده و بدین‌ترتیب تجربه‌ فوق‌العاده‌ای در این زمینه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. در این هدست طبق معمول نمی‌توان از عینک استفاده کرد اما به گفته شرکت سازنده با مکانیزم تنظیم وضوح امکان تغییر در آن برای کاربران دوربین و نزدیک‌بین فراهم می‌شود.

معرفی هدست واقعیت مجازی huawei VR

 

Huawei VR از میدان دید 95 درجه‌ای برخوردار است که آن را قابل رقابت با Gear VR سامسونگ با میدان دید 96 درجه‌ای می‌کند. دیگر نکته جالب در مورد این عینک به محتوای نرم‌افزاری آن تعلق دارد که به گفته هواوی قرار است حجم وسیعی از محتوا شامل 4000 فیلم رایگان (که البته همه آنها ظاهرا ویدئوهای VR نیستند)، بیش از 40 عنوان بازی، تا 350 تصویر پانوراما و بیش از 150 تور مجازی برای این دیوایس ارائه شود.

معرفی هدست واقعیت مجازی huawei VR

متاسفانه هواوی هیچ اطلاعاتی در مورد زمان ارائه دستگاه و قیمت آن ارائه نکرده اما به احتمال قوی باید منتظر ارائه آن به صورت جداگانه یا باندل در کنار P9 و P9 Plus باشیم.

منبع

ارسال یک پاسخ