این تابستان ویندوز 10 در 190 کشور جهان

0
1651
این تابستان ویندوز 10 در 190 کشور جهان

ویندوز 10 به عنوان آپدیتی انقلابی بر نسخه‌های پیشین سیستم‌عامل مایکروسافت به حساب می‌آید این آپدیت قرار است به‌عنوان بروزرسانی مشترک برای سیستم‌عامل‌های مخصوص دسک‌تاپ و موبایل ارائه شده و نرم‌افزارهای یکسانی در آنها به کار گرفته شود. این آپدیت برای ویندوزهای 7 و 8 و ویندوزفون برای یک سال اول رایگان است و خالا مشخص شده که در تابستان در 190 کشور جهان ارائه می‌شود.

اطلاعات جدید در رابطه با ویندوز 10 در گردهمایی مهندسی سخت افزار ویندوز، Windows Hardware Engineering Community یا MHEC در شنزن چین بیان شده است. در این گردهمایی با اینکه هنوز تاریخ دقیقی برای ارائه ویندوز 10 ارائه نشده اما به تابستان پیش رو به عنوان زمان ارائه این نسخه از سیستم‌عامل اشاره شده و از در دسترس قرار گرفتن آن در 190 کشور جهان و 111 زبان مختلف سخن به میان آمده است. تعداد کاربران ویندوز در آن زمان به نزدیک به 1.5 میلیارد یوزر خواهد رسید که برتری بی چون و چرایی را برای مایکروسافت در مقابلدیگر رقبای متن باز و بسته خود فراهم می‌کند.

این تابستان ویندوز 10 در 190 کشور جهان

یکی از اهداف گردهمایی MHEC به ارائه راه‌حل‌های سخت‌افزاری که ویندوز 10 در اختیار سازندگان قرار می‌دهد باز می‌گردد. در همین راستا قابلیتی به نام Windows Hello معرفی شد که در طی آن به جای روش‌های معمول وارد کردن رمز عبور، از راه‌کارهای بیومتریک همچون تشخیص اثر انگشت، عنبیه چشم و یا تشخیص چهره استفاده می‌شود. البته نگفته پیداست که Windows Hello برای اجرا به سخت‌افزارهای جداگانه نیاز دارد.

منبع

ارسال یک پاسخ