Writeage همیشه با بهار می ماند!

6
2565

در آستانه بهار، Writeage نیز به زودی رخت نو می پوشد و این بار در قالبی فرا روی مخاطبان خواهد ایستاد که نشان از رویکرد حرفه ای آن دارد. در این میان پرداختن به نظرات راه گشای شما و پیشنهادهای کاربردی تان، بدون شک در کانون توجه ما قرار دارد، از همین رو در این مجال بر آن شدیم تا با در میان گذاشتن آنچه بر Writeage خواهد گذشت، از نیازهای شما بعنوان همراهان همیشگی آن نیز مطلع گردیم. ما را همراهی نمائید.

روزها چه زود میگذرند، امروز بیش از دو سال از روزی که برای اولین بار به دنیا سلام کردیم گذشته است. دو سالی که پر بود از لحظه های پر فراز و نشیب که اغلب دلسرد کننده و غم انگیز بودند تا ترغیب کننده و اطمینان بخش. در این میان شاید بهترین جزء این ماجرا، همراهی با شما و تکیه بر تشویق های دلگرم کننده همیشگی تان بوده باشد. با این همه در گیر و دار بیم ها و امیدهایی که فرا روی هر رسانه مستقلی در این کشور وجود دارد، Writeage همچنان می ماند تا کاربر ایرانی برای یک بار هم که شده طعم دسترسی به مطالب دست اول را احساس کند، می ماند تا همچنان خوراک غارتگران ادبی که با یک کپی پیست ساده دسترنج ساعت ها تلاش، را به نام نامی خود، جامه انتشار می پوشانند، تامین شود… بگذریم.
تغییرات پیش روی نسخه جدید سایت که به نوعی می توان آن را سومین ورژن آن نیز نامید، بطور خلاصه در دو مبحث کلی قابل تقسیم بندی هستند: ظاهر و محتوا، در بحث مسائل ظاهری حرکت به سوی استانداردهای Web 2.0 و تکیه بر دسترسی آسان و بلافاصله کاربر به محتوی مورد نظر، مهمترین مبحث طراحی را تشکیل داده است. در اینجا و در صفحه اصلی بخش هایی برای دسترسی سریع به قسمت های مختلف در نظر گرفته شده است، همچنین با طراحی مجدد قسمتهای پر طرفداری همچون کامنت های ارسالی، مشکلات پیش روی ورژن فعلی سایت مثل انتظار برای لود شدن کامنتهای طولانی یک مطلب رفع شده است. افزودن قسمت جدید مطالب پر بیننده به صفحه اصلی از دیگر تغییرات قابل ذکر می باشد. یکی از لازم ترین و مهمترین بخش های افزوده شده به سایت دسته بندی مطالب بر اساس برند و مدل می باشد بگونه ای که برای یافتن یک متن خاص احتیاج به مرور تمامی عناوین در بخش آرشیو مطالب وجود نداشته باشد.
در بخش محتوایی نیز گذشته از تغییر رویکرد سایت در تک صدایی بودن به المان های جدیدی فکر شده است که مطمئنا نظر شما در رابطه با آنها، تضمین وجود یا عدم وجود آنها تلقی خواهد شد. از جمله آنکه بخش جدیدی در کنار سایر عناوین سایت بصورت Beta گنجانده خواهد شد که در آن و در طی نظر خواهی هفتگی صورت گرفته از میان کاربران، محصول برگزیده، بعنوان نقد هفته در اولین فرصت مورد بررسی و تست کامل قرار خواهد گرفت. البته در این میان بعلت ماهیت نگاهی دقیق تر به آنچه در اطرافمان وجود دارد نکاتی نیز در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد از جمله آنکه محصول مورد درخواست در بازار ایران وجود داشته باشد.
از دیگر تغییرات قابل ذکر در ساختار محتوایی سایت – وباز هم در بخش معرفی محصولات – استفاده از جدول مشخصات کالا در ابتدای هر مطلب است بگونه ای که برای کاربرانی که در یک نگاه تنها به دنبال مشخصات کلی یک محصول هستند احتیاجی به خواندن سطور طولانی و دنبال کردن قلم فرسائی های نویسنده نداشته باشند.
افزودن Glossary و یا لغت نامه ای که تمامی اصطلاحات فنی استفاده شده در سایت در آن توضیح کامل داده شده است، از دیگر تغییراتی خواهد بود که در ورژن جدید سایت شاهد آن خواهیم بود.
یکی از قسمت های بحث برانگیزی که البته هنوز وجود یا عدم وجود آن به هیچ عنوان قطعی نشده است، ایجاد فروم های تخصصی و تالار های گفتگوی آن می باشد که مشتاقانه منتظر دانستن نظرات شما در رابطه با آن و اعلام همکاری جهت اداره احتمالی این قسمت می باشیم.
و اما شاید برای بسیاری از کسانی که بصورت حرفه ای به امر نوشتن در فضای مجازی مشغولند، یکی از بزرگترین مشکلات پیش روی، مسائل اقتصادی و تامین هزینه ها باشد به گونه ای که برای نویسنده ای که بدون تعطیلی و در تمامی ساعت های شبانه روز درگیر مسائل پیش روی سایت است نیز توجیه اقتصادی هرچند کوچکی داشته باشد. چرا که همانطور که احتمالا تصدیق خواهید کرد تهیه مطالب دست اول و در اختیار نهادن بی شائبه آنها، امری ست که کم کم در فارسی زبانان دنیای مجازی رو به فراموشی می رود، و قرار گرفتن در مقام تهیه کننده مطالب این چنینی، آنچنان بار سنگینی را بر نویسنده تحمیل می کند که اگر با دستاوردی هر چند ناچیز نیز همراه نگردد واقعا دنبال کردنش بسیار دشوار و طاقت فرسا می گردد. از همین روی و برای نیل به چنین هدفی٬ تبلیغات، این یگانه ابزار در دسترس، را به نسخه جدید افزوده ایم و امید داریم با حمایت و دلگرمی های همیشگی شما، چراغ این قسمت نیز به دست شما همراهان روشن گردد، از همین روی دوستانی که در این امر پیش قدم گردند مطمئنا از شرایط ویژه ای برخوردار خواهند بود.
از دیگر قسمت هایی که در میان سایر سایت ها نیز کمتر نمونه ای می توان برای آن یافت، ایده افزودن بخش “فروشگاه کوچک” به Writeage می باشد، بخشی که در آن علاوه بر عرضه محصولات جدید سایت (بزودی منتظر یک محصول فوق العاده باشید!) ، حکم یک ویترین برای ارائه تمامی محصولات قابل فروش شما را نیز خواهد داشت بگونه ای که تمامی کاربران می توانند با صرف هزینه ای بسیار اندک اقدام به نمایش و فروش محصول خود بنمایند و از لحاظ نوع و تعداد محصولات ارائه شده در این قسمت به هیچ عنوان محدودیتی وجود نخواهد داشت. نظرات گرانبهای خود در این رابطه را نیز از ما دریغ نکنید.
تغییرات در Writeage مطمئنا از عناوین فوق بیشتر خواهد بود و مطمئنا بهره گیری از نظرات شما بعنوان صاحبان اصلی سایت بر بهبود و کارائی آن بیش از پیش خواهد افزود. Writeage همیشه و همیشه با شما می ماند.

با تشکر – آرش و دکتر ریتالین

6 دیدگاه

  1. خیلی عالی بودید و ارتباط خوبی با مخاطبانتون داشتید و امیدوارم قالب خوش رنگتری انتخاب بکنید.موفق باشید.از طرف دوستی که پیگیر کارهایی که کردید بود.دایی البرز

  2. به عنوان یکی از خواننده ی قدیمی تون که البته فرصت کامنت گذاشتن نداشتم، سال نو رو تبریک میگم و معتقدم مهمترین کمبودی که این سایت/وبلاگ منحصر به فرد داشته، بررسی های ویدئویی بوده.
    امیدوارم سال خوبی داشته باشید پر از موفقیت و شادکامی 🙂

ارسال یک پاسخ