32 ترابایت سورس کد ویندوز 10 لو رفت!

0
3540
32 ترابایت سورس کد ویندوز 10 لو رفت!

امروز چندین گزارش جدید منتشر شده که در آنها به این موضوع اشاره شده است که حجم بالایی از اطلاعات و سورس کد ویندوز 10 را شامل می‌شود. این فایل‌ها شامل درایورهای حافظه، USB‌ و وای‌فای ویندوز 10 بوده و طبق تحقیقی که مایکروسافت انجام داده است این سورس کد ها بخشی از منابع به اشتراک‌گذاشته شده با شرکت‌های مادر و شرکای مایکروسافت هستند.

فایل‌های رخنه کرده جدید در سایت Beta Archie قرار گرفته‌اند که کارکرد اصلی این سایت دنبایل کردن ارائه نسخه‌های جدید ویندوز است. در Beta Archie از کاربران برای مشارکت در ساخت موارد مرتبط با ویندوز برای دسترسی رایگان به سرویس FTP که بیلدهای مختلف ویندوز در آن قرار دارند درخواست می‌شود. این کد‌های منبع ویندوز با اینکه به صورت رسمی روی سایت مایکروسافت قرار ندارند اما چندان سری و دور از دسترس نبوده و به جز دولت‌ها و ارگان‌های رسمی، شرکت‌های طرف قرارداد مایکروسافت و کارخانجات بزرگ سازنده دیوایس (OEMها) و همچنین دیگر مشتریان مایکروسافت نیز به آنها دسترسی دارند.

32 ترابایت سورس کد ویندوز 10 لو رفت!

در این فایل‌ها همچنین Adaption Kit ویندوز 10 موبایل و برخی نسخه‌های ویندوز 10 که با پردازنده‌های ARM منطبق هستند نیز وجود دارد. خبر ساخت لپ‌تاپ ویندوزی با پردازنده ARM از مدتی پیش بر سر زبان‌ها افتاده و تأیید مایکروسافت بر لو رفتن اطلاعاتی در این زمینه این موضوع را بار دیگر به نقل مجالس تبدیل می‌کند. سایت Beta Archie تأکید کرده که کل فایل‌های Leak شده تنها 1.2 گیگابایت هستند اما برخی منابع دیگر این رقم را بسیار بالاتر و در حد 32 ترابایت می‌دانند. این سایت به گفته مسئول آن به صورت کاملا آزادانه و بدون تحت فشار قرار گرفتن از سوی مایکروسافت اقدام به پاک کردن این آرشیو کرده است.

منبع

ارسال یک پاسخ