با Trepn Profiler اپلیکیشن‌ها را کالبد شکافی کنید

0
1127
اپلیکیشن کوالکام ترپن پروفایلر

شرکت کوالکام امروز اپلیکیشن جدیدی به نام Trepn Profiler برای گوشی‌های دارای پردازنده اسنپ‌دراگون کوالکام معرفی کرد که بوسیله آن می‌توان از توان مصرفی برنامه‌های مختلف، میزان فعالیت‌ هسته‌های پردازشی، میزان لود گرافیک، توان باتری برحسب میلی وات و چندین و چند المان دیگر، در لحظه مطلع شد. این برنامه نه‌تنها برای برنامه‌نویسان حرفه‌ای بلکه برای کاربران معمول نیز بسیار جذاب است.

اولین کاربرد برنامه Trepn Profiler یافتن برنامه‌هایی است که بیش از اندازه از پردازنده دستگاه استفاده کرده و در نتیجه باتری گوشی را زودتر از حد معمول خالی می‌‌کنند. کاربرد دیگر آن برای برنامه‌نویسان و کاربران مشتاقی است که مدام در حال تست رام‌های کاستوم برای گوشی خود هستند و علاقه‌ دارند تا میزان مصرف هر رام و performance هسته‌های Snapdragon را در قبال آن بررسی کنند.

qualcomm-trepen - برنامه Trepn Profiler qualcomm-trepen

در برنامه Trepn Profiler به صورت لحظه‌ای می‌توان میزان بار روی CPU و GPU را با نمودار مشاهده کرد در این حالت هریک از هسته‌های پردازشی به صورت جداگانه به نمایش در می‌آیند. وضعیت شبکه و توان باتری به میلی وات نیز از دیگر مواردی هستند که در این اپلیکیشن به نمایش در می‌آیند. نکته جالب در این میان این است که این اطلاعات بر بالای اپلیکیشن که در حال بررسی آن هستید نشان داده می‌شوند و به همین علت اطلاعات ارزشمندی در مورد هر برنامه و نحوه استفاده آن از پردازنده، گرافیک، شبکه و باتری بدست می‌آید.

qualcomm-trepen qualcomm-trepen

در Trepn Profiler مود دیگری به نام پیشرفته یا Advance نیز در نظر گرفته شده که در آن قابلیت تحلیل آفلاین اطلاعات نیز دیده می‌شود در این حالت می‌توانید اطلاعات جمع‌آوری شده از یک مورد به‌خصوص را برای تحلیل در آینده ذخیره کنید. در این حالت قدرت مطلق باتری با واحد‌های میلی وات و میلی آمپر نیز نشان داده می‌شود.

qualcomm-trepen qualcomm-trepen

Trepn Profiler به صورت رایگان از گوگل پلی قابل دانلود است.

ارسال یک پاسخ