Huawei P40 Pro با دوربین 52 مگاپیکسلی و ترکیب 16 پیکسل

0
1497
Huawei P40 Pro با دوربین 52 مگاپیکسلی و Quad Bayer 16-1

خبرها در مورد امکانات احتمالی Huawei P40 Pro این روزها به وفور یافت می‌شود جایی‌که در صدر آن‌ها طراحی بخش پشتی و دوربین‌های این قسمت قرار دارد. امروز خبرهایی از تعداد دوربین‌های این گوشی منتشر شد که آن را شامل 3 دوربین اصلی و یک سنسور چهارم که احتمالا حسگر سه‌بعدی ToF باشد نشان می‌دهد در عکس‌هایی که از این گوشی منتشر شده دوربین سوم که پایین‌تر از بقیه قرار دارد از شکلی مربعی برخودار است که این موضوع به روشنی از طراحی پریسکوپی آن خبر می‌دهد. هواوی سال گذشته در P30 Pro از این طراحی برای رسیدن به زوم اپتیکال 5 برابری استفاده کرد و با اینکه این طراحی را در Mate 30 Pro به کناری گذاشت اما حالا شایعات حاکی از آن است که باید در نسل بعدی سری P‌ و حداقل در نسخه پروی آن شاهد حضور یک دوربین پریسکوپی با 10 برابر زوم اپتیکال باشیم.

Huawei P40 Pro با دوربین 52 مگاپیکسلی و Quad Bayer 16-1

خبر جدید در مورد Huawei P40 Pro به نوع دوربین اصلی این گوشی تعلق دارد؛ طبق خبرهای تأیید نشده این دوربین یک نمونه 52 مگاپیکسلی با سنسوری به اندازه 1/1.33 اینچ است که ظاهرا یک دوربین کاستوم و خاص ساخته شده از سوی سونی بوده و از فناوری جدیدی برای ترکیب 16 پیکسل در 1 پیکسل بهره می‌برد؛ این فناوری ظاهرا Quad Quald Bayer نامیده شده و در آن دو ترکیب 4 در 1 پیکسلی برای رسیدن به ترکیب 16 به 1 مورد استفاده قرار می‌گیرد که تنها در محیط‌های با نور بسیار کم کاربرد خواهد داشت. طبق این ترکیب، وضوح 52 مگاپیکسلی دوربین در این حالت به تنها 3.25 مگاپیکسل کاهش پیدا می‌کند که با اینکه برای عکاسی چندان فوق‌العاده به نظر نمی‌رسد اما باری فیلم‌برداری فول اچ‌دی هنوز کاملا مناسب است.

Huawei P40 Pro با دوربین 52 مگاپیکسلی و Quad Bayer 16-1

برای عکاسی در روز و در شرایط عادی همان ترکیب 4 پیکسل در یک پیکسل مورد استفاده قرار می‌گیرد که وضوح تصویر را به 13 مگاپیکسل خواهد رساند. برای ایجاد 10 برابر زوم اپتیکال در Huawei P40 Pro ظاهرا از طراحی دوگانه منشور استفاده می‌شود که تا به‌حال در نمونه دیگری به کار گرفته نشده است.

منبع 1

منبع 2

ارسال یک پاسخ