بازگشت موبایل شیائومی به‌ میان 5 برند برتر جهان، سامسونگ در صدر

0
1811
بازگشت موبایل شیائومی به 5 برند برتر جهان، سامسونگ در صدر

طبق جدیدترین گزارش موسسه تحلیلی Strategy Analytics در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی تعداد گوشی‌های عرضه شده به بازار (shiping) با رشد سالیانه 6 درصدی به مرز 360 میلیون عدد رسیده است. طبق این آمار در جمع پنج برند اصلی بازار اتفاق جالبی افتاده و موبایل شیائومی بار دیگر توانسته است به میان برندهای اصلی ارائه‌کننده گوشی به بازار راه پیدا کند. موبایل شیائومی این کار را با کنار زدن برند vivo انجام داده و پس از Oppo در جایگاه پنجم بازار قرار گرفته است.

به گفته Linda Sui یکی از مدیران تحقیقاتی Stratege Analytics، بازار اسمارت‌فون در سال جاری رشد ثابت و ریتم رشد تک رقمی را تجربه می‌کند که بیشتر به دلیل خرید اسمارت‌فون در بازارهای نوظهور توسط کاربرانی که اولین گوشی هوشمند خود را تجربه می‌کنند و آپگرید دستگاه به مدل‌های اندرویدی پرچمدار در کشورهای توسعه‌یافته نظیر اروپای غربی رخ  داده است.

در صدر جدول ارائه‌کننده‌گان گوشی به بازار مثل چندین سال گذشته سامسونگ با سهم بازار 22.1 درصدی (0.6 درصد کمتر از سال قبل) قرار دارد. این شرکت توانسته است در این مدل 79.5 میلیتون گوشی را به بزار منتقل کند که نسبت به سال گذشته و انتقال 77.6 میلینون گوشی، 2 درصد رشد را نشان می‌دهد. فروش مناسب سری S8  و به دست فراموشی سپرده شدن ماجرای نوت7 به بهبود اوضاع سامسونگ در این بازه کمک کرده است.

بازگشت موبایل شیائومی به 5 برند برتر جهان، سامسونگ در صدر

اپل نیز با قرار گرفتن در جایگاه دوم توانسته تا 41 میلینون اسمارت‌فون را به بازار ارائه کند که به سهم بازار 11.4 درصدی این شرکت انجامیده است. این سهم بازار نسبت به سال گذشته 0.4 درصد کمتر شده که به گفته این گزارش علت آن را باید در شرایط نچندان مطلوب فروش آیفون در چین جست‌وجو کرد.

بازگشت موبایل شیائومی به 5 برند برتر جهان، سامسونگ در صدر

هواوی با سهم بازار 10.7 درصدی که نسبت به سال قبل، 1.3 درصد رشد کرده به شدت به اپل نزدیک شده و در صورت ادامه این روند شاید در آینده جای اپل را در جایگاه دوم بگیرد البته با توجه به انتظار فروش فوق‌العاده آیفون 8 اپل در سال جاری شاید این اتفاق در یکی دو سال آینده رخ ندهد. موفقیت مدل‌های پرچمدار P10‌ و Mate 9 در کشورهای مختلف عامل موفقیت هواوی است. هواوی در این فصل 38.4 میلیون گوشی به بازار عرضه کرده که نسبت به سال قبل در همین زمان با 32 میلیون گوشی، رشدی 20 درصدی را نشان می‌دهد.

بازگشت موبایل شیائومی به 5 برند برتر جهان، سامسونگ در صدر
هواوی P10

در جایگاه چهارم به Oppo بر می‌خوریم که تغییری نسبت به جایگاه سابق خود در سال قبل نداشته و توانسته در سه‌ماهه دوم سال 2017 با رشدی 63 درصدی، 29.5 میلیون گوشی را به بازار ارائه کند. سهم بازار این برند نیز 54.7 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و از 5.3 درصد حالا به 8.2 درصد رسیده است.

بازگشت موبایل شیائومی به 5 برند برتر جهان، سامسونگ در صدر

در نهایت در جایگاه پنجم به موبایل شیائومی می‌رسیم. این برند 23.2 میلیون گوشی در Q2 2017 به بازار عرضه کرده که 57.8 درصد بیشتر از سال قبل در همین زمان بوده و سهم بازار 6.4 درصدی آن نیز 48.8 درصد رشد نسبت به سال قبل داشته است. علت موفقیت شائومی به گفته Strategy Analytics به محبوبیت برخی از مدل‌های مهم این برند همچون Redmi 4A در بازار هند مرتبط است. این نسختین باری ست که موبایل شائومی پس از جدا شدن هوگو بارا رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه می‌کند.

منبع

ارسال یک پاسخ