خرید HTC‌ توسط گوگل افسانه یا واقعیت؟

0
2087
خرید HTC‌ توسط گوگل افسانه یا واقعیت؟

اوضاع نابسامان شرکت تایوانی HTC این روزها بر کسی پوشیده نیست؛ مشکلات این برند در یکی دو سه سال گذشته به اندازه‌ای رسیده که خرید HTC‌ توسط شرکت‌های بزرگ‌تر به گزینه‌ای محتمل تبدیل شده و شاید در آینده‌ای نزدیک مالک تازه‌ای برای این برند پیدا شود. طبق خبری که امروز منتشر شد شاید این مالک جدید شرکت گوگل باشد. خرید HTC‌ برای گوگل می‌تواند با نکات مثبت فراوانی همراه شود که شاید بزرگ‌ترین آنها پیدا کردن یک مجموعه سخت‌افزاری قابل اتکاء برای تولید گوشی‌های پیکسل این برند باشد.

گوگل البته سابقه درخشانی در خرید‌هایی از این دست ندارد و خرید موتورولا در سال 2011 با قیمتی بسیار گزاف و سپس فروختن آن در سال 2014 به لنوو با قیمتی بسیار کمتر از رقم اول بهترین مثال در این زمینه باشد. در سوی دیگر نیز به جز بیزینس عینک‌های واقعیت مجازی و به طور مشخص دیوایس HTC Vive (که احتمالا جزء خرید گوگل نیز نخواهد بود) سایر قسمت‌های این کمپانی با ضرردهی بالایی همراه بوده و به عنوان نمونه در ماه آگوست بدترین اوضاع مالی این شرکت در طی 13 سال گذشته با 54 درصد افت سالیانه و 51 درصد افت ماهیانه به ثبت رسیده است و HTC نیز به در صورت ایجاد نکردن تغییرات بزرگ در بیزینس این شرکت در نهایت چاره‌ای جز فروش پیش روی خود نمی‌بیند. نکته دیگری که زنگ خطر را برای HTC به صدا در می‌آورد خبرهای نزدیک به واقعیت در مورد تولید Pixel 2 XL توسط شرکت LG است در حالی که سال گذشته گوشی‌های پیکسل توسط HTC ساخته می‌شود و انتخاب LG‌ در این میان یکی از معدود منابع درآمدی HTC را قطع خواهد کرد. ارائه HTC U11 به بازار نیز ظاهرا تأثیر بزرگی در شرایط فعلی این شرکت ایجاد نکرده است.

خبرهای ارائه شده در این مورد هنوز در سطح خبرهای تأیید نشده و شایعات اولیه بوده و هنوز نمی‌توان با اطمینان از صحت و سقم آنها سخن گفت.

منبع

ارسال یک پاسخ