Lee، رئیس سامسونگ همه اتهامات رشوه‌خواری را در دادگاه رد کرد

0
2447
Lee، رئیس سامسونگ همه اتهامات رشوه‌خواری را در دادگاه رد کرد

Lee Jae-yong یا آنگونه که شناخته می‌شود Jay Y. Lee رئیس سامسونگ در چند ماه گذشتهبا اتهامات بسیار جدی و مهمی روبرو شده است. رئیس سامسونگ که به نوعی وارث این شرکت و فرد شماره یک این برند در حال حاضر به حساب می‌آید در اواسط ماه فوریه به اتهام رشوه‌خواری متهم شده بود. رئیس سامسونگ البته مهره کوچکی در یک پرونده رسوایی بزرگ است که دامن رئیس‌جمهور این کشور، Park Guen-hye را نیز گرفته است. بر پایه تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است دوست نزدیک رئیس‌جمهور کره، Choi Soon-sil از شرکت‌های مختلف رشوه دریافت می‌کرد و در این میان به اسناد طبقه‌بندی‌شده‌ای نیز دسترسی پیدا کرده که با توجه به اینکه این فرد هیچ منسب دولتی نداشته است، دسترسی به این اسناد منجر به اعتراضات و برکنار رئیس‌جمهور این کشور شد.

Jay Y. Lee نیز در این میان ظاهرا یکی از رشوه‌دهنده‌گان به این فرد بوده است که این رشوه را برای جلب حمایت این فرد در مورد ادغام دو شرکت زیر مجموعه سامسونگ در سال  2015 پرداخت کرده است. به جز Lee افراد دیگری نیز از سامسونگ در مظان اتهام قرار دارند که از آن جمله باید به Choi Gee-sung معاونت گروه سامسونگ، Chang Choong-ki ریاست سابق گروه سامسونگ و Park Sang-jin ریاست کل سابق سامسونگ الکترونیکس اشاره کرد.

Lee در جلسه استماع خود در دادگاه حضور نداشت و موکول وی به سوالات پاسخ گفت. این وکیل به نقل از Lee تمامی اتهامات را رد کرده و دیگر افرادی که از سمت سامسونگ در این پرونده متهم شده‌اند نیز همگی اتهامات را رد کرده‌اند. محکامه ریاست سامسونگ را به “محاکمه قرن” تعبیر کرده‌اند و در این میان کشور کره نیز در انتظار تصمیم دادگاه عالی برای اعلام جرم علیه رئیس‌جمهور این کشور است که همین جمعه نتیجه آن مشخص می‌شود.

منبع

ارسال یک پاسخ