چرا حسگر اثر انگشت به پشت گلکسی S8 رفت؟

0
2253
چرا حسگر اثر انگشت به پشت گلکسی S8 رفت؟

یکی از نکات مشترک تمامی خبرهای منتشر شده در مورد گلکسی S8 در نظر گرفته شدن پشت دستگاه برای حسگر اثر انگشت است. این موضوع در حالی جدیدا در تمامی خبرها، تصاویر و ویدئوهای S8 و S8 پلاس دیده می‌شود که در گذشته‌ای نچندان دور خبرها و شایعات تأیید نشده از امکان جایگذاری سنسور اثر انگشت در این مدل‌ها در زیر شیشه صفحه‌نمایش سخن گفته می‌شد. سنسورهای اثر انگشت به دلیل نوع ساختار خود در فناوری فعلی امکان جایگذاری در زیر شیشه را ندارند و به همین علت نیاز به توسعه فناوری تازه‌ای در این زمینه است. اطلاعات بیشتر د مورد فناوری‌های فینگرپرینت و اثر انگشت را می‌توانید از این مقاله به دست بیاورید. در این میان به یک باره جهتگیری خبرهای منتشره در این زمینه به گونه‌ای تغییر کرد که اینک تقریبا با اطمینان کامل می‌توانیم از در نظر گرفته شده پشت دستگاه در کناره دوربین برای سنسور انگشتی S8 و S8 پلاس سخن بگوییم.

امروز خبرهایی منتشر شده که در آن علت این تصمیم سامسونگ تشریح شده است. در این خبرها، دیرکردهای فناوری تازه شرکت Synaptics علت اصلی این تصمیم سامسونگ توصیف شده جایی که به رغم سرمایه‌گذاری سامسونگ در این فناوری نوپا، سیناپتیکس نتوانسته‌ است سر موعد مقرر این فناوری را برای عرضه به بازار مهیا کند و سامسونگ نیز در لحظات آخر چاره‌ای جز انتقال این سنسور به پشت گوشی پیش روی خود ندیده است.

در حالی که تقریبا  تردیدی در جایگاه  این سنسور در S8 که دقیقا 16 روز دیگر (29 مارچ 2017) به بازار عرضه می‌شود اینک وجود ندارد اما شاید اپل که فرصتی چندین ماهه برای ارائه آیفون 8 در اختیار دارد به فکر استفاده از این فناوری باشد.

منبع

ارسال یک پاسخ