مشخصاتی از گوشی خاص پدر اندروید : Essential می‌آید

0
1554
مشخصاتی از گوشی خاص پدر اندروید : Essential می‌آید

اوائل زمستان سال گذشته خبر ارائه یک گوشی ویژه از طرف اندی رابین که وی را پدر اندروید می‌نامند توجه بسیاری را به خود جلب کرد. این گوشی که در شرکت تازه‌تأسیس رابین موسوم به Essential تولید می‌شود اندرویدی بوده و مشخصاتی ویژه را در بر خواهد داشت. چندی بعد در ابتدای ماه جاری تصویری از این گوشی هیجان انگیز در دست بنیان‌گذار اندروید در دسترس قرار گرفت که ظاهر بدون حاشیه‌ آن و طرحی که مشابه دیگر نمونه‌ها در این زمینه به خصوص LG G6 و Samsung Galaxy S8 است هیجان کاربران را برای در دست گرفتن یک گوشی خاص کاملا افزایش داد. اینک خبرهای تازه‌ای در این مورد به لطف اطلاعات منتشر شده در بنچ‌مارک GFXBench در دسترس قرار گرفته که این گوشی خاص را Essential FIH-PM1 معرفی می‌کند و اطلاعات تازه‌ای را از آن در دسترس قرار می‌دهد.

مشخصاتی از گوشی خاص پدر اندروید : Essential می‌آید

ظاهرا این مدل یک دیوایس 5.5 اینچی است که از وضوح 2560×1312 پیکسلی بهره می‌برد و نسبت تصویر 80:41 آن نزدیک به نسبت تصویر کاملا واید گوشی LG G6 خواهد بود. پردازش در این گوشی با Snapdragon 835 انجام شده و گرافیک Adreno 540 و 4 گیگابایت رم دارد. در بخش حافظه به تنها 16 گیگابایت اشاره شده که نه‌تنها برای یک پرچمدار بلکه اینک برای گوشی‌های رده میانی نیز که همگی به حافظه 32 گیگابایتی مهاجرت کرده‌‌اند نیز اندک است این اطلاعات البته طبیعتا مقدماتی بوده و در آینده کاملا ممکن است با تغییر روبرو شوند.

دوربین پشت 12 مگاپیکسلی و دوربین جلو 8 مگاپیکسلی است و به NFC نیز در این میان اشاره می‌شود. برخی گزارش‌ها به ماژولار بودن دستگاه از طریق اتصال به پورت گوشی اشاره دارند و چیزی مشابه 3D Touch نیز در آن وجود خواهد داشت. همانطور که پیش از این نیز مشخص شده بود عنوان FIH یا Foxconn International Holdings در نام این مدل به ساخته شدن دستگاه در مجموعه فاکس‌کان اشاره دارد و ظاهرا باید در اواسط سال جاری میلادی یعنی حداقل دو ماه  دیگر منتظر حضور این مدل در بازار باشیم.

منبع

ارسال یک پاسخ