ایرانسل از جدیدترین پروژه‌های خود رونمایی کرد

0
2566
پروژه‌های جدید ایرانسل

 

9 پروژه جدید شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل مبتنی بر فناوری‌های باند پهن، صبح روز شنبه 10 مهر ماه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونان این وزارتخانه در ساختمان مرکزی ایرانسل افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی ایرانسل، در این مراسم چهارده هزار و پانصدمین Node باند پهن در شلمچه راه‌اندازی شد، تجمیع فرکانس نسل 4G+ همراه FDD برای نخستین بار در ایران و تست نسل پنجم تلفن همراه 5G با دستیابی به سرعت 1.2 گیگابیت بر ثانیه آزمایش شد، سرویس‌های تماس بر بستر نسل چهارم تلفن همراه (VoLTE) و تماس بر بستر وای فای (VoWiFi) برای نخستین بار در ایران ارایه شدند و ضمن رونمایی از نسخه ششم پروتکل اینترنت (IPv6)، سامانه پرداخت NFC و سیم‌کارت‌های جدید با عنوان سیم‌کارت‌های چندشماره‌ای، سیم‌کارت گردشگر و سیم‌کارت کودک رونمایی شدند و به بهره‌برداری رسیدند.

پروژه‌های جدید ایرانسل

علیرضا قلمبر دزفولی، مدیرعامل ایرانسل در این مراسم گفت: افتتاح و بهره‌برداری از شبکه نسل چهار ثابت TD-LTE برای نخستین بار در ایران در تمامی استان‌های کشور صورت می‌گیرد و تا پایان سال 95 تمامی مراکز استان‌ها و 70 شهر تحت پوشش این فناوری قرار خواهند گرفت.

 

حجم 1200 ترابایتی مصرف روزانه دیتا

وی در خصوص حجم مصرف دیتای روزانه از ابتدای راه‌اندازی اینترنت پهن باند ایرانسل در شهریور 93 اظهار داشت: میزان مصرف روزانه به 1200 ترابایت رسیده و سرانه دیتای همراه مشترکان 10 برابر و رشد ترافیک روزانه دیتای همراه 25 برابر شده است و از سوی دیگر نرخ تاخیر (Latency) تا 20 برابر کاهش یافته و سرعت تجربه شده توسط مشترکان به 100 برابر افزایش یافته است.

پروژه‌های جدید ایرانسل

5.4 میلیون گوشی LTE در شبکه

به گفته مدیرعامل ایرانسل، تعداد گوشی‌های نسل چهارم در شبکه 3.7 برابر شده و به 5.4 میلیون رسیده است. همچنین تعداد کل گوشی‌های هوشمند در شبکه ایرانسل 27.5 میلیون گوشی، مشترکان دیتا 27 میلیون نفر و ضریب نفوذ گوشی‌های هوشمند 60 درصد است.

 

رشد 25 برابری مصرف دیتا در شبکه

وی افزود: در مقایسه روند مصرف جهانی دیتا با رشد ترافیک ایرانسل در دو سال منتهی به 2016، مصرف دیتا در دنیا دو برابر و در ایرانسل 25 برابر شده است.

دزفولی درباره سرعت دیتا در شبکه پهن باند ایرانسل نیز گفت: سرعت استفاده از 4G در مقایسه با 2G، یکصد برابر و متوسط سرعت استفاده از 4G نیز 10 مگابیت بر ثانیه است و سرعت استفاده از 3G در مقایسه با 2G نیز 20 برابر است.

وی افزود: با رشد 10 برابری سرانه پهنای باند مشترکان ایرانسل، بیشترین سهم ترافیک دیتای کشور متعلق به این اپراتور است و این اپراتور از کامل‌ترین زنجیره فناوری‌های پهن باند بی‌سیم و گسترده‌ترین و سریع‌ترین شبکه اینترنت پروژه‌های جدید ایرانسل کشور برخوردار است. به گفته وی، ضمن کاهش 20 برابری نرخ تاخیر، سرعت تجربه شده توسط کاربران نیز 100 برابر شده و بیشترین تعداد کاربران اینترنت و پهن باند کشور نیز متعلق به ایرانسل است.

 

آمار ترابردپذیری در شبکه ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل در گزارشی درخصوص نتایج ترابردپذیری در شبکه نیز توضیح داد: تقاضای مهاجرت به ایرانسل از همراه اول 39 هزار و 910 تقاضا بوده که از این میزان با 18 درصد موفقیت، هفت هزار و 130 شماره به شبکه ایرانسل وارد شده است.

وی افزود: همچنین تقاضای مهاجرت به ایرانسل از رایتل 7700 شماره بوده که با موفقیت 24 درصدی، 1832 شماره مهاجرت کردند و در مجموع 47 هزار و 610 شماره به شبکه ایرانسل وارد شده است.

به گفته دزفولی، طبق آمار اعلام شده از مرکز ترابرد، میزان مهاجرت از شبکه ایرانسل به همراه اول 5249 درخواست بوده که با 68 درصد موفقیت سه هزار و 547 شماره از ایرانسل به همراه اول مهاجرت کرده‌اند و تعداد درخواست‌ها برای مهاجرت از ایرانسل به رایتل دو هزار و 650 شماره بوده که با 81 درصد موفقیت، دو هزار و 149 شماره به رایتل مهاجرت کرده‌اند و به طور کلی میزان تقاضای ورود به شبکه ایرانسل 47 هزار و 610 شماره و تقاضای خروج از این شبکه هفت هزار و 944 شماره بوده است.

 

لیست کوتاه اپراتورهای مجازی در ایرانسل

وی درباره روند مذاکرات با متقاضیان پروانه اپراتوری مجازی تلفن همراه گفت: از 22 درخواست پروانه MVNO که به رگولاتوری ارایه شده، تاکنون 60 جلسه با آنها برگزار شده و لیست کوتاهی شامل هشت متقاضی جهت مذاکره قراردادی آماده شده است.

دزفولی افزود: ما قصد داریم تا با همه متقاضیان پروانه MVNO همکاری کنیم و به همین دلیل هم درصورتی که طرح تجاری متقاضی پذیرفته نشود، به آنها پیشنهادات همکاری خود را ارایه خواهیم داد تا بتوانیم با همه آنها به شکل‌های دیگری همکاری کنیم.

پروژه‌های جدید ایرانسل

درآمد 262 هزار میلیارد ریالی دولت از اپراتور دوم

مدیرعامل ایرانسل، درآمد دولت از این اپراتور طی 10 سال گذشته را 262 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: پرداخت مستقیم ایرانسل به دولت در این سال‌ها 185 هزار میلیارد ریال بوده است.

وی همچنین کل سرمایه‌گذاری ایرانسل تا مرداد ماه سال 95 را معادل 6.3 میلیارد دلار و کل سرمایه‌گذاری خارجی را دو میلیارد دلار عنوان کرد.

 

روند شبکه‌های باند پهن جهان

دزفولی با ارایه گزارشی از روند فعالیت شبکه‌های باند پهن موبایل در جهان گفت: در حال حاضر 603 شبکه 3G در 216 کشور جهان با 2.1 میلیارد مشترک و 322 شبکه 4G در 133 کشور جهان با 1.1 میلیارد مشترک فعالیت می‌کنند و در سال‌های 2013 تا 2015 نیز 76 شبکه TD-LTE در 43 کشور جهان راه‌اندازی شده و 93 شبکه در 60 کشور نیز در حال راه‌اندازی است.

وی درباره روند جهانی رو به رشد کاربران نسل چهارم تلفن همراه نیز افزود: تا سال 2010 حدود 60 درصد مشترکان LTE تحت پوشش شبکه‌های LTE پیشرفته هستند و 12.45 درصد از مشترکان جهانی موبایل را مشترکان LTE تشکیل می‌دهند و طبق آمار، تا پایان سال 2020 ارتباط LTE به 2.5 میلیارد می‌رسد.

ارسال یک پاسخ