13 اموجی جدید اپل مخصوص افراد دارای معلولیت

0
1709
13 اموجی جدید اپل مخصوص افراد دارای معلولیت

شرکت اپل امروز 13 اموجی جدید مخصوص افراد دارای معلولیت را به کنسرسیوم یونیکود ارائه کرد؛ این 13 اموجی جدید طیف‌های متنوعی از معلولیت را در بر داشته و تقریبا همه موارد مشکل‌آفرین این افراد در آن دیده می‌شود. تا پیش از این اموجی‌های مخصوص اینگونه افراد ساخته نشده و شکلک‌های عادی تنها افراد سالم و حالت‌های مختلف آنها را در به نمایش گذاشته‌اند.

13 اموجی جدید اپل مخصوص افراد دارای معلولیت

 

در لیست این 13 اموجی جدید مواردی همچون سگ راهنما (برای افراد نابینا)،‌ اشخاص مجهز به عصای سفید، گوش با سمعک،‌ علامت ناشنوائی،‌ شخص در ویلچر مکانیکی اتوماتیک و ویلچر دستی و عادی، دست و پای مصنوعی و پروتزی و سگ کمک‌‌کننده با افسار و جلیقه دیده می‌شود. اپل این اموجی‌ها را در هر دو جنس زن و مرد و برای همه رنگ‌های پوست و نژادهای مختلف طراحی کرده است.

این اموجی‌های جدید البته هنوز در سطح پیشنهاد بوده و برای ارائه و همه‌گیر شدن نیاز به تعیین کنسرسیوم یونیکود دارند. پس از تأیید تیم فنی این کنسرسیوم، این اموجی‌ها در اختیار پلتفرم‌های نرم‌افزاری مختلف قرار گرفته و سرانجام پس از گذشت نزدیک به یک سال (در صورت تأیید شدن) می‌توان انتظار دیدن این صورتک‌ها را در دنیای واقعی در سیستم‌عامل‌های مختلف کامپیوتری و البته گوشی‌های موبایل را داشت.

منبع

ارسال یک پاسخ