نوکیا در 95 درصد و WP8.1 در 50 درصد ویندوزفون‌ها

0
1814
آمار جدید در مورد ویندوزفون

از ویندوزفون هنوز به عنوان سیتسم‌عامل جایگزین پس از اندروید و iOS یاد می‌شود و هنوز بسیاری از کاربران و خریداران به این سیستم‌عامل اطمینان و اعتماد کاملی ندارند. ویندوزفون اما در یک جنبه رشد فوق‌العاده‌ای را نسبت به رقبا داشته جایی‌که در حال حاضر بیش از 94 درصد از اسمارت‌فون‌های این کلاس از نسخه 8 یا 8.1 بهره می‌برند. آمار کامل در این زمینه توسط AdDuplex منتشر شده است.

در نخستین آمار همانطور که گفته شد نگاهی به درصد توزیع نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل می‌اندازیم در این آمار در آمریکا نسخه هشتم هنوز با 47.5 درصد پیشتاز است ولی نسخه 8.1 با آمار 46.6 درصدی کاملا در حال نزدیک شدن به ورژن هشتم است بدین‌ترتیب تنها 6 درصد از اسمارت‌فون‌های ویندوزی در آمریکا از نسخه‌های قبلی ویندوزفون بهره می‌گیرند.

آمار جدید در مورد ویندوزفون

این آمار در سطح جهانی اندک متفاوت است در این رده تنها 33.5 درصد از ویندوزفون‌ها، دارای نسخه هشتم، 50.8 درصد دارای نسخه 8.1 و 15.7 درصد دارای نسخه‌های مختلف 7 هستند.

آمار جدید در مورد ویندوزفون

اطلاعات جزئی گوشی‌های محبوب دیگر نکته قابل توجه در این آمار است جائیکه با وجود ادامه محبوبیت Lumia 521، بیشترین رشد در این میان به سری Lumia 630 تعلق دارد.

آمار جدید در مورد ویندوزفون

در نهایت نوکیا هنوز با نزدیک 95 درصد حکمران بلامنازع دسته ویندوزفون محسوب می‌شود که البته در آینده نزدیک با توجه به حذف نام این شرکت، این سهم به مایکروسافت تعلق می‌گیرد. اچ‌تی‌سی، سامسونگ و هواوی دیگر موارد حاضر در این لیست را تشکیل می‌‌دهند.

آمار جدید در مورد ویندوزفون

منبع

ارسال یک پاسخ