ارتقاء تدریجی صندوق پستی یاهو

1
2083

چند روز پیش که قصد ورود به صندوق یاهو را داشتم با تصویر جالبی روبرو شدم ….

یاهو با این پیغام که قصد ارتقاء صندوق خود به بتا را دارد از من خواسته بود در صورت تمایل، این سیستم جدید را چک کنم ( امکانی که فکر کنم برای میل های نسبتا قدیمی که از تاریخ ساخت آنها 4 یا 5 سال گذشته باشد فعال باشد چون روی سایر حسابهایم خبری نبود !) . در ادامه مطلب مروری بر این رابط کاربری جدید خواهیم داشت.

با ورود به صفحه پیامها با امکانات جدید و غیر منتظره روبرو می شوید از جمله اینکه صندوق جدید شباهت بسیاری به محیط آت لوک اکسپرس داشته با اشاره به هر نامه محتویات آن نامه به طور خودکار در زیر همان صفحه ظاهر شده نیازی به لود شدن کل صفحه نمی باشد (همانگونه که می دانید یاهو در این مورد از تکنولوژی وب 2 استفاده کرده) علاوه بر آن کلید های میانبر بسیاری در صفحه تعبیه شده که کار با صندوق نامه را همانند کار با یک نرم افزار ادیتور متن نموده است. از جمله :

check mail >، M
reply >،R
New Message >،N

و بسیاری دیگر. البته در این میان اشکالاتی هم وجود دارد که از آن میان می توان به دیر لود شدن صفحه در هنگام لاگ این کردن ، پیغام های تبلیغاتی فراوان که تقریبا کل صفحه را پوشانده و متاسفانه همگی هم متحرک بوده و بکلی حواس کاربر را پرت می کنند !
البته حالا که در حال نوشتن این مطلب هستم با خبر شدم که این امکان در میل های با پسوند yahoo.co.uk@*
مدتی است که برقرار شده است.
در ضمن این سرویس متاسفانه فقط مرورگرهای معدودی را پشتیبانی می کند که در آن میان باز هم متاسفانه نام مرورگر محبوب قلبها اپرا 9 موجود نیست.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ