انتشار 13 هزار پسورد توسط هکرهای ناشناس

0
1684
افشای 13 هزار پسورد

مسئله هک بخش سرگرمی و فیلم سونی یکی از داغ‌ترین خبرهای این روزها به حساب می‌آید که با پا درمیانی دولت آمریکا منجر به پخش فیلم مصاحبه از سونی در رسانه‌های آنلاین و برخی سینماهای آمریکا شد. اینک در رویدادی نچندان غیر مرتبط اکانت توئیتری منتصب به گروه هکرهای ناشناس یا Anonymous اقدام به انتشار 13 هزار نام کاربری و پسورد از اکانت‌های مختلف کرده است.

در این لیست علاوه بر اکانت‌های پلی‌استیشن و XBox Live، به موارد دیگری چون اکانت‌های آمازون، Hulu، Walmart‌و برخی دیگر از سرویس‌های سرگرمی آنلاین بر می‌خوریم. به‌جز این موارد شماره کارت‌های اعتباری، رمز‌های ورود و تاریخ انقضای کارت‌های کاربران نیز در این لیست جای گرفته‌اند. دزدیده شدن اکانت‌های مذکور یک روز پس از برعهده گرفته شدن هک بخش آنلاین دو کنسول ایکس‌باکس و پلی‌استیشن توسط گروه Lizard Squad صورت پذیرفته است. اهمیت این رویداد به زمان انجام آن باز می‌گردد چرا که نخستین روز تعطیلات کریسمس روز بسیار مهمی برای کاربران و شرکت‌های سونی و ایکس‌باکس برای انجام بازی‌های آنلاین به حساب می‌آید.

افشای 13 هزار پسورد

پیش از این هکرهای Anonymous سونی را تهدید کرده بودند که در صورت منتشر نشدن فیلم جنجال برانگیز مصاحبه، این گروه خود این فیلم را منتشر خواهد کرد و حتی تصمیم سونی برای پخش این فیلم نیز ظاهرا تاثیری در این تصمیم نداشته است چرا که تنها در 20 ساعت اول قرار گرفتن این ویدئو در تورنت، نزدیک به 750 هزار بار توسط کاربران مختلف داتلود شد.

افشای 13 هزار پسورد

منبع

ارسال یک پاسخ