دوام باتری Apple Watch رویایی نیست

0
1569
دوام نچندان بالای باتری اپل واچ

به آهستگی به زمان حضور نسخه نهایی ساعت هوشمند اپل در بازارهای جهانی نزدیک می‌شویم و اپل ظاهرا در حال تست گسترده این دیوایس از طریق دولوپرهای متعدد خود است. یکی از نگرانی‌ها در این میان یه دوام باتری ساعت تعلق دارد که با توجه به سخت‌افزار آن می‌تواند مشکل ساز شود. به تازگی تست کننده‌های واقعی از دوام نچندان رویایی این ساعت سخن گفته‌اند.

در ساختار اپل واچ به‌صورت همزمان از یک صفحه‌نمایش بسیار با کیفیت با نرخ بروز رسانی 60 فریم در ثانیه و یک پردازنده قوی استفاده شده که با وجود جذابیت بالا، مصرف انرژی را نیز طبیعتا افزایش می‌دهند. ساختار منویی این ساعت نسخه اصطلاحا داون‌گرید شده‌ای از iOS است که به آن SkiHill اطلاق می‌شود. چیپ Apple S1 حاضر در این ساعت نیز از لحاظ گارائی با پردازنده Apple A5 حاضر در نسل فعلی iPod Touch قابل  مقایسه است. در ابتدای ساخته شدن این دیوایس اپل به یک روز دوام باتری در یک استفاده ترکیبی با زمان‌های اکتیو اندک و پسیو طولانی مدت فکر کرده بود که این ترکیب در سال 2014 به 2.5 تا 4 ساعت استفاده اکتیو، 19 ساعت ترکیبی، 3 روز در حالت Stand-by و 4 روز در حالت Sleep تغییر کرد. در حال حاضر طبق اطلاعات به دست آمده، ساعت اپل در شرایط فعلی تنها می‌تواند به 2 تا 3 روز کارکرد در حالت استند-بای یا اسلیپ دست پیدا کند.

دوام نچندان بالای باتری اپل واچ

در حال حاضر نزدیک به 3000 عدد از این ساعت تحت تست قرار دارد و تا زمان ورود به بازار احتمال فکری به حال باتری این مدل خواهد شد.

منبع

ارسال یک پاسخ